Trwa ładowanie...

Donald Tusk rozmawiał ze Bogdanem Zdrojewskim o jego następcy w resorcie kultury

Minister kultury Bogdan Zdrojewski potwierdził, że premier Donald Tusk rozmawiał z nim o jego następcy na stanowisku szefa resortu. Nie podał żadnych nazwisk, jakie padły podczas tej rozmowy, choć przyznał, że sam zaproponował dwie osoby, które mogłyby go zastąpić. Zapowiedział też, że funkcję będzie sprawował jeszcze maksymalnie przez 10 dni.

Share
Donald Tusk rozmawiał ze Bogdanem Zdrojewskim o jego następcy w resorcie kultury
Źródło: WP.PL, fot: Wojciech Nieśpiałowski
d409v0d

Zdrojewski zdobył mandat w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Formalnie zostało potwierdzone dokonanie wyboru. Deputowanym zostaje się dopiero po złożeniu przysięgi i złożeniu oświadczenia o niepełnieniu mandatów, które są niepołączalne. Na razie taki mandat pełnię, bo jestem ministrem kultury (...) Będę nim jeszcze prawdopodobnie około tygodnia, maksimum 10 dni - powiedział w Salonie Politycznym Trójki.

Przyznał, że premier rozmawiał z nim o jego następcy na stanowisku resortu kultury. - Rozmawiałem. Była to rozmowa na razie wstępna. Przede wszystkim premier był zainteresowany tym, jakie wyzwania stoją przed ministerstwem przez najbliższy czas, czyli do jesieni przyszłego roku. Ważne jest to, czy ma to być osoba, która ma kontynuować pewne zadania, jakie jest pole wyzwań - zaznaczył Zdrojewski.

Poinformował, że premier pytał o niektóre nazwiska, sam zaproponował alternatywnie dwa nazwiska. Pytany, jakie, podkreślił, że tego nie powie. - Nie chciałbym, żeby tego typu informacjami premier był krępowany, musi mieć komfort podejmowania decyzji. To nie są łatwe decyzje - wyjaśnił.

d409v0d

Podziel się opinią

Share
d409v0d
d409v0d
Więcej tematów