Trwa ładowanie...
d1bonr8

Donald Tusk: Rosja nie jest naszym strategicznym partnerem, tylko problemem

Donald Tusk podsumowuje swoje pięć lat na stanowisku szefa Rady Europejskiej. - Rosja nie jest naszym strategicznym partnerem, tylko naszym strategicznym problemem. Musiałem o tym niemal co tydzień przypominać moim przyjaciołom, liderom UE – mówił podczas inauguracji roku akademickiego Kolegium Europejskiego w Brugii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadencja Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej kończy się 1 grudnia
Kadencja Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej kończy się 1 grudnia (East News)
d1bonr8

Donald Tusk w mocno krytycznym tonie mówił o relacjach z Rosją. Podkreślił, że agresywna polityka Kremla był jednym z głównych wyzwań dla Unii Europejskiej. - Cały czas byłem przekonany, że strategicznym celem prezydenta Władimira Putina było nie tylko odzyskanie kontroli nad terytoriami byłego ZSRR, ale także systematyczne osłabianie Unii Europejskiej i prowokowania wewnętrznych konfliktów - zaznaczył Tusk.

Szef Rady Europejskiej przyznał, że ostatecznie jego wysiłki na rzecz utrzymania twardej polityki wobec Rosji przyniosły skutek, a przez jego całą kadencję udało się zachować jedność Europy, w tym w sprawie sankcji wobec Rosji.

d1bonr8

Czytaj również: Donald Tusk podsumuje swoje rządy. "5 lat walki o jedność UE"

Kadencja Tuska kończy się w grudniu 2019 roku. Na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej zastąpi go były premier Belgii Charles Michel.

Tusk nie wystartuje w wyborach prezydenckich. Michał Kamiński: zachował się jak Kaczyński

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bonr8

Podziel się opinią

Share
d1bonr8
d1bonr8
Więcej tematów