Trwa ładowanie...
duuwdxe

Donald Tusk: Polska przygotowana na przyjęcie poszkodowanych na Ukrainie

Polska jest przygotowana na przyjęcia poszkodowanych w związku z wydarzeniami na Ukrainie i ewentualnych uchodźców - oświadczył w sejmie premier Donald Tusk.
Share
Donald Tusk
Donald TuskŹródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
duuwdxe

Co jeszcze powiedział Donald Tusk ws. Ukrainy? Czytaj: Donald Tusk: być może obserwujemy pierwsze godziny wojny domowej na Ukrainie


Premier poinformował, że Grupa Wyszehradzka omawiała koordynację działań ws. przyjęcia osób wymagających opieki medycznej, ewentualnych uchodźców z Ukrainy. - W jakimś sensie czarny scenariusz na naszych oczach się dzieje - ocenił.

duuwdxe

- Do dyspozycji jest duża ilość miejsc w szpitalach MSW, także rezerwowo w szpitalach MON-u. Jesteśmy przygotowani na większą ilość poszkodowanych. Także wojewodowie podkarpacki i lubelski są przygotowani do różnych scenariuszy na granicy polsko-ukraińskiej. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami, tak aby poszkodowani, ranni, a także ewentualni uchodźcy znaleźli dobrze przygotowane miejsca do ich przyjęcia. Polska jest do tych ewentualności dobrze przygotowana - powiedział Tusk.

Poinformował, że w tej chwili 11 obywateli Ukrainy poszkodowanych przed wtorkiem znajduje się w polskich szpitalach.

duuwdxe

Podziel się opinią

Share
duuwdxe
duuwdxe
Więcej tematów