Trwa ładowanie...

Donald Tusk o teoriach spiskowych. Wspomniał o Edycie Górniak

Donald Tusk wypowiedział się na temat teorii spiskowych. - Powszechność tego zjawiska nie pozwala nam być wobec tego obojętnym - stwierdził lider PO. W swoim przemówieniu nawiązał do słów Edyty Górniak, która stwierdziła niedawno, że "wśród nas żyją też bioroboty, hybrydy i reptilianie".

Donald Tusk w swoim przemówieniu wspomniał o Edycie GórniakDonald Tusk w swoim przemówieniu wspomniał o Edycie GórniakŹródło: PAP
d14mbes

W trakcie spotkania Donalda Tuska z młodymi na Meet Up Nowa Generacja Platformy Obywatelskiej lider PO został zapytany, jak rozmawiać z osobami, które są zwolennikami teorii spiskowych i jak radzić sobie z dezinformacją. Według autorki pytania, osoby, które rozpowszechniają teorie spiskowe, są niebezpieczne, gdyż namawiają do niechodzenia na wybory.

- Są dwie kategorie polityczne, jeśli chodzi o ten narastający problem spiskowego myślenia, patrzenia na świat przez pryzmat totalnej nieufności - rozpoczął swoją wypowiedź Tusk.

- Wszyscy pamiętamy wręcz tę niesłychaną karierę kłamstwa smoleńskiego - kontynuował były premier. - Ameryka Trumpa jest kolejnym dobitnym przykładem. Tam był mit z Hillary Clinton, która miała mieć w pizzerii siedzibę, gdzie handlowano dziećmi - wymieniał Tusk. - Kompletnie wyssane z palca bzdury - podkreślił lider PO.

d14mbes

Tusk o zdolnościach Górniak. Na sali śmiech

- Mamy wybitną polską piosenkarkę, która dość dobrze poznaje, kto jest człowiekiem, a kto tylko się wcielił - powiedział Tusk. Wtedy na sali rozległ się śmiech. - To czasami ma pokraczne formy, bardzo zabawne (...). Powszechność tego zjawiska nie pozwala nam być wobec tego obojętnym - dodał lider PO.

- Jest cały zestaw odpowiedzi banalnych, które niewiele mówią i tłumaczą - wskazał Tusk i jako przykład podał edukację. - Taka gotowość zawierzenia różnym teoriom spiskowym w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii pokazuje, że tam, gdzie edukacja jest na najwyższym poziomie (...), okazuje się, że nie jest tarczą ochronną, która wszystkich będzie chroniła przed wpływem teorii spiskowych, różnych bzdur i manipulacji - wskazał Tusk.

Szef PO wyznał, że nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. - Natomiast wydaje się, że do jednej sprawy trzeba być bardzo przygotowanym jako państwo - wyjaśnił polityk. Zdaniem Tuska na pewno trzeba używać wszystkich dostępnych instrumentów, które mogą wyeliminować sabotaż. Jako przykład lider PO podał działania Rosji.

- Nigdy nie będę występował przeciwko wolności. Nie mam iluzji, co do tego, że można i należy kontrolować taką przestrzeń, jak internet. Ale tam, gdzie mamy do czynienia z sabotażem i ewidentną agresją przeciwko naszemu społeczeństwu, tam trzeba walczyć wszystkimi dostępnymi metodami - dodał Tusk.

d14mbes

Zobacz też: Kosiniak-Kamysz chce zostać premierem? "To jest przesadzone"

Edyta Górniak wzięła udział w zlocie "Harmonii Kosmosu"

Podczas XIX Zlotu Wolnych Ludzi wystąpiła Edyta Górniak. Piosenkarka została zapowiedziana, jako "pierwsza osoba z mainstreamu, która odważyła się powiedzieć, co myśli, kiedy zaczęła się słynna covidoza". - Witam wszystkie najodważniejsze dusze, które zgłosiły się, żeby zejść na Ziemię i zrobić porządki. Moja dusza kłania się waszym duszom - zwróciła się do publiczności Górniak.

- Mogę potwierdzić z całą mocą, że pochodzimy z tego samego źródła, że Bóg nie jest człowiekiem, tak jak nam przekazywano - pochwaliła się swoimi doświadczeniami Górniak. - To, że człowiek w ogóle jeszcze istnieje, to jest cud. Jeśli wierzyć statystykom tych nieoficjalnych dyskusji, mniej więcej 51 proc. na całym świecie jest tzw. biorobotów, hybryd, reptilian. Oznacza to, że prawie co drugie doświadczenie musi być dla nas trudne, jeśli chodzi o relacje - stwierdziła artystka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d14mbes
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14mbes
Więcej tematów