Trwa ładowanie...

Donald Tusk: Europa i USA nie mają innego wyjścia niż współpraca

• Donald Tusk pogratulował Stanom Zjednoczonym wybrania prezydenta • "Nasze więzy są mocne. Nikt nam tego nie odbierze" • "Europa i USA nie mają innego wyjścia niż współpraca"
Share
Donald Tusk
Donald TuskŹródło: PAP/EPA, Fot: STEPHANIE LECOCQ
d10jrvk

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk pogratulował Stanom Zjednoczonym wyboru prezydenta. - Stany Zjednoczone pomogły w budowie Unii Europejskiej. Nasze więzy są mocne. Nikt nam tego nie odbierze - mówił Tusk. - Europa i USA nie mają innego wyjścia, jak współpraca - dodał.

Z uwagą słuchałem prezydenta Trumpa, który apelował o jedność Amerykanów. Ja apeluję o jedność między USA i Europą - powiedział Tusk.

Europa i USA nie mają innego wyjścia, jak współpraca, ale musimy zdawać sobie sprawę, że współpraca może wymagać wysiłków.

d10jrvk

Jak powiedział potem Donald Tusk w rozmowie z TVN24 Donald Trump został "przy najbliższej okazji" zaproszony przez niego i przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Cleaude'a Junckera.

- Problemem dla europejskich przywódców może być rodzaj pewnej sympatii czy admiracji, jaką Donald Trump prezentował wobec prezydenta Władimira Putina - mówił Tusk. - Pewne deklaracje Trumpa w stosunku do Rosji padły, i - gdyby traktować je poważnie - jest się czego obawiać - dodał.

(oprac. Bartosz Lewicki)

d10jrvk

Podziel się opinią

Share
d10jrvk
d10jrvk
Więcej tematów