Trwa ładowanie...

Donald Trump zbuduje krótszy mur niż planował? Jest decyzja Kongresu

Donald Trump będzie mógł zbudować mur na granicy z Meksykiem, najprawdopodobniej jednak będzie on krótszy niż postulował prezydent. Decyzja jest wynikiem kompromisu pomiędzy Republikanami a Demokratami w amerykańskim Kongresie – podaje IAR.

Donald Trump zbuduje krótszy mur niż planował? Jest decyzja KongresuŹródło: PAP/EPA
d6hrnz5
d6hrnz5

Mur Donalda Trumpa będzie krótszy niż planowano?

Kompromis, jaki wypracowali Republikanie i Demokraci w Kongresie ws. muru na granicy z Meksykiem jest elementem negocjacji budżetowych. Mają zapobiec one kolejnemu zawieszeniu działalności rządu USA.

Wstępne porozumienie pomiędzy negocjatorami obu partii zakłada stworzenie na granicy z Meksykiem dodatkowych 90 kilometrów bariery. Prezydent USA, Donald Trump, chciał zbudować mur o długości 400 kilometrów, co miało kosztować 5,7 miliarda dolarów. W wynegocjowanym budżecie przeznaczono na ten cel tylko 1 miliard 375 milionów.

Donald Trump: bezpieczeństwo jest podstawowym prawem każdego Amerykanina

Donald Trump nie podjął decyzji, czy podpisze wynegocjowaną przez Kongres ustawę. Podczas wizyty w Teksasie zapewnił jedynie, że mur będzie budowany. - Bezpieczeństwo jest podstawowym prawem każdego Amerykanina. Dlatego musimy dokończyć mur — przekonywał amerykański prezydent na wiecu w El Paso, cytowany przez IAR. Trump podczas wystąpienia wskazywał głównie na wysoką przestępczość po meksykańskiej stronie granicy.

- Chcemy zatrzymać kryminalistów przed przybyciem do nas. Mury chronią życie ludzkie — mówił amerykański prezydent. Granica Stanów Zjednoczonych z Meksykiem liczy ponad trzy tysiące kilometrów. Aktualnie na jednej trzeciej jej długości znajdują się fizyczne bariery. W większości są to betonowe ściany, stalowe zapory oraz metalowe siatki z drutem kolczastym.

d6hrnz5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6hrnz5
Więcej tematów