Trwa ładowanie...
d4ho0mm

Donald Trump nie planuje na razie rozmów z Władimirem Putinem o sankcjach

Prezydent elekt Donald Trump nie ma na razie w planach rozmów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat amerykańskich sankcji, w ramach których z USA będą wydaleni rosyjscy dyplomaci - poinformował rzecznik zespołu Trumpa Sean Spicer.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump nie planuje na razie rozmów z Władimirem Putinem o sankcjach
(AFP, Fot: Don Emmert)
d4ho0mm

- W harmonogramie prezydenta elekta nie ma na razie takich planów, a jego priorytetem jest uzyskanie w przyszłym tygodniu uaktualnionych informacji wywiadu na temat ingerencji Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie - oświadczył Sean Spicer.

Sam prezydent elekt pochwalił w piątek na Twitterze Władimira Putina za "opóźnienie", odnosząc się najpewniej do decyzji prezydenta Rosji, aby nie wprowadzać retorsji za wydalenie z USA 35 dyplomatów.

"Znakomity ruch w sprawie opóźnienia - zawsze wiedziałem, że on jest bardzo inteligentny!" - głosi wpis Donalda Trumpa.

W czwartek administracja prezydenta Baracka Obamy ogłosiła nałożenie sankcji na Rosję, w ramach których z USA wydalonych zostanie 35 rosyjskich dyplomatów.

d4ho0mm

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, według których Kreml miał odpowiedzieć retorsjami na wprowadzenie nowych sankcji, Putin oznajmił w piątek, że Rosja nie wydali amerykańskich dyplomatów i dodał, że "dalsze kroki w sprawie odbudowy rosyjsko-amerykańskich stosunków będą podejmowane po wzięciu pod uwagę polityki, jaką będzie prowadzić administracja prezydenta Donalda Trumpa".

Marek Grabski

d4ho0mm

Podziel się opinią

Share

d4ho0mm

d4ho0mm
Więcej tematów