Trwa ładowanie...

Domy za 1 euro na malowniczej wyspie. To nie żart!

Za niewiele ponad 4 złote można kupić dom w miejscowości Ollolai na włoskiej Sardynii. Oferta jest poważna - o jej prawdziwości zaświadczają władze miasteczka, które chcą przyciągnąć nowych mieszkańców.
Share
Do kupienia w promocyjnej cenie jest 200 domów
Do kupienia w promocyjnej cenie jest 200 domówŹródło: Shutterstock.com
d13o57v

Na chętnych czeka 200 opuszczonych domów. Cena nieruchomości jest nieprzypadkowa, ponieważ są one w beznadziejnym stanie. Domy można kupić jedynie jeśli wcześniej złoży się deklarację o przeprowadzeniu remontu w ciągu trzech lat. Koszty doprowadzenia domów do stanu używalności szacuje się na 20 tys. euro, czyli ponad 80 tys. zł.

Perspektywa wydania kilkudziesięciu tysięcy euro nie zraża nabywców - do ratusza w Ollolai wpłynęło już ponad 100 wniosków, także z odległych zakątków świata.

Głównym celem inicjatywy jest sprowadzenie do sardyńskiego miasteczka nowych mieszkańców, gdyż Ollolai sukcesywnie się wyludnia. Szczególnie widoczny jest odpływ młodych mieszkańców, którzy wyjeżdżają do większych miast w poszukiwaniu pracy.

d13o57v

- Mam nadzieję, że dzięki temu uda się wyremontować domy, stworzyć nowe miejsca pracy i ożywić lokalną gospodarkę - powiedział CNN Efisio Arbau, burmistrz Ollolai.

Źródło: CNN

Zobacz też: Vacansoleil - Toskańskie Miasteczka

d13o57v

Podziel się opinią

Share
d13o57v
d13o57v
Więcej tematów