Trwa ładowanie...

Domy za 1 euro na malowniczej wyspie. To nie żart!

Za niewiele ponad 4 złote można kupić dom w miejscowości Ollolai na włoskiej Sardynii. Oferta jest poważna - o jej prawdziwości zaświadczają władze miasteczka, które chcą przyciągnąć nowych mieszkańców.

Domy za 1 euro na malowniczej wyspie. To nie żart!Źródło: Shutterstock.com
d30iiye
d30iiye

Na chętnych czeka 200 opuszczonych domów. Cena nieruchomości jest nieprzypadkowa, ponieważ są one w beznadziejnym stanie. Domy można kupić jedynie jeśli wcześniej złoży się deklarację o przeprowadzeniu remontu w ciągu trzech lat. Koszty doprowadzenia domów do stanu używalności szacuje się na 20 tys. euro, czyli ponad 80 tys. zł.

Perspektywa wydania kilkudziesięciu tysięcy euro nie zraża nabywców - do ratusza w Ollolai wpłynęło już ponad 100 wniosków, także z odległych zakątków świata.

Głównym celem inicjatywy jest sprowadzenie do sardyńskiego miasteczka nowych mieszkańców, gdyż Ollolai sukcesywnie się wyludnia. Szczególnie widoczny jest odpływ młodych mieszkańców, którzy wyjeżdżają do większych miast w poszukiwaniu pracy.

- Mam nadzieję, że dzięki temu uda się wyremontować domy, stworzyć nowe miejsca pracy i ożywić lokalną gospodarkę - powiedział CNN Efisio Arbau, burmistrz Ollolai.

d30iiye

Źródło: CNN

Zobacz też: Vacansoleil - Toskańskie Miasteczka

d30iiye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30iiye
Więcej tematów