Trwa ładowanie...
d1aqabj
Dominik Tarczyński: ten donos przysporzy PO i Polsce sporo problemów

Dominik Tarczyński: ten donos przysporzy PO i Polsce sporo problemów

- Komisja Wenecka mówi, że problem Trybunału Konstytucyjnego powinien być rozwiązany w polskim parlamencie. A co robi PO? Tam gdzie nie ma większości, szuka sobie poparcia w jakichś siłach politycznych w PE, korzystając z chwilowej większości. W Polsce nie ma (większości), na Radzie Europy przegrali głosowanie, teraz szukają kolejnych instytucji. Ten donos przysporzy PO sporo problemów, ale też Polsce - bo to nie jest rezolucja przeciwko PiS czy rządowi. Jeżeli mówimy, że straty wizerunkowe Polski będą miały miejsce po tej rezolucji, to kto przez to straci, ministrowie? - mówił programie #dziejesienazywo poseł PiS Dominik Tarczyński. Jak dodał, PO zachowuje się jak fałszywy strażak, który podpala, aby potem gasić pożar.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1aqabj

Tarczyński pytany był, czy PiS idzie na zwarcie z instytucjami unijnymi. - Wszystkie nasze propozycje i to, jak rząd zachowuje się po przekazaniu opinii Komisji Weneckiej wskazuje, że szukamy dialogu. Powstała komisja pod przywództwem prof. Majchrowskiego, która opracowuje i analizuje opinię KW i sposób wdrożenia zapisów. To nie jest tak, że szukamy zwarcia i nie słuchamy tego, co do nas się mówi. Ale formuła, która została przyjęta przez niektóre siły w PE była bardzo agresywna i musimy na nią odpowiedzieć swoją argumentacją, swoim spojrzeniem na problem, jaki w Polsce wywołała PO swoim skokiem na Trybunał Konstytucyjny - powiedział parlamentarzysta PiS.

Drugi gość programu, Jacek Protasiewcz (PO) podkreślał z kolei, że w przyjętej przez PE rezolucji o Polsce nie ma słowa "potępiam". - Natomiast jest wezwanie do czegoś, co również proponuje Komisja Wenecka - do opublikowania wyroku TK z 9 marca, bo to jest pierwszy krok, który może rozpocząć dialog - mówił.

d1aqabj

Zaznaczył, że "w ogóle nie rozumiem i nie akceptuje" słowa donos w kontekście Platformy. - Ponieważ PE, poprzez fakt obecności tam polskich eurodeputowanych, nie jest obcym ciałem. A pani premier,w debacie poprzedzającej rezolucję, osobiście była i rozmawiała z europosłami, przyjmując pewne zobowiązania, które dziś nie są realizowane. Więc nic dziwnego, że europarlament w tej sprawie zabiera stanowisko. Ono jest wyważone - stwierdził Protasiewcz.

Były europoseł z ramienia PO mówił, że "PE wzywa rząd polski do rozwiązania tego problemu w Polsce. Bo zanim miałaby nastąpić jakaś interwencja gremiów unijnych - oby nie - to dokładnie PE apeluje do rządu polskiego, do nas Polaków, abyśmy ten problem rozwiązali czym prędzej. I tak jak KW mówi: zacznijcie od opublikowania wyroku TK".

- PO zachowuje się jak fałszywy strażak - który podpala, a później goni ratować i gasić pożar - zwrócił natomiast uwagę Dominik Tarczyński. - Przygotowali rezolucję, brali aktywny udział w tym, jak ta treść ma wyglądać. A teraz mówią: nic się nie stało, ona jest delikatna - powiedział, odnosząc się do Platformy Obywatelskiej.

Przypomniał, że "Grzegorz 'totalna opozycja' Schetyna mówił na nagraniach, że będzie wykorzystywał instytucje UE, wyprowadzi milion ludzi na ulicę, tylko po to, aby walczyć z rządem PiS". - To będzie potępione przez Polaków. Donosy w historii Polski zawsze były negatywnie oceniane i zawsze źle kończyły się dla Polski. Co mówi PO: jeżeli rezolucja nie pomoże, pójdziemy do KE, będziemy lobbować za tym, żeby Polskę ukarać. Jaki jest plan PO? Przykręcić śrubę Polakom - jak im będzie gorzej, to będą niezadowoleni z PiS - a wtedy może my przejmiemy władzę. Nie uda wam się to - mówił poseł PiS, zwracając się do Jacka Protasiewicza.

d1aqabj

Działacz PO odpierał zarzuty mówiąc, że "Polacy skarżą się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu na polski wymiar sprawiedliwości". - Mówienie o tym, że korzystanie z praw, co umożliwia obywatelom, w tym również formacjom politycznym, uczestnictwo w organizacjach międzynarodowych, że to jest Targowica, donoszenie na obce dwory, to jest absolutne pomylenie pojęć. I za tę nieprawdę będziecie kiedyś potępieni - podkreślił gość #dziejesienazywo.

d1aqabj

Podziel się opinią

Share
d1aqabj
d1aqabj
Więcej tematów