Trwa ładowanie...
d780vef

Dominik Smyrgała nowym podsekretarzem stanu w MON

Szef gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Dominik Smyrgała od tej pory będzie odpowiedzialny za obszar nauki i szkolnictwa wojskowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protegowany szefa MON z nową funkcją
Protegowany szefa MON z nową funkcją (MON, Fot: Maciej Nędzyński)
d780vef

Dominik Smyrgała pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego szefa MON Antoniego Macierewicza. Wcześniej był głównym analitykiem w Ośrodku Monitorowania i Analiz MON, członkiem zarządu Fundacji Inicjatyw Bezpieczeństwo-Rozwój-Energia FIBRE oraz zastępcą dyrektora w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.

Kim jest Smyrgała?

Urodził się 20 grudnia 1978 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Doktorat obronił w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Jest związany z Collegium Civitas. Pracował także w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Służbie Kontrwywiadu Wojskowego.

d780vef

Smyrgała jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu bezpieczeństwa energetycznego, stosunków międzynarodowych w Ameryce Łacińskiej, na Bałkanach i obszarze dawnego ZSRR oraz historii służb specjalnych.

Tego o Antonim Macierewiczu mogłeś nie wiedzieć

W 2014 roku został laureatem wyróżnienia Finansista Roku. W wolnych chwilach stara się spędzać czas z dziećmi i uprawiać aktywną turystykę.

d780vef

Podziel się opinią

Share
d780vef
d780vef