Trwa ładowanie...

Dolny Śląsk: zatrzymano dwóch Czechów zajmujących się produkcją metamfetaminy

Dolnośląscy policjanci ujawnili linię produkcyjną metamfetaminy. Wytwarzaniem zajmowali się dwaj obywatele Czech.
Share
Dolny Śląsk: zatrzymano dwóch Czechów zajmujących się produkcją metamfetaminy
Źródło: Policja dolnośląska
d3hcoxi

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku wspólnych działań zlikwidowali linię produkcyjną syntetycznych narkotyków. W sprawie tej zatrzymano dwóch obywateli Czech, w wieku 23 i 49 lat. Są oni podejrzani o wytwarzanie środków odurzających na szeroką skalę.

Lokalizacja linii produkcyjnej została ustalona na drodze prowadzonego od dłuższego czasu śledztwa. Po wejściu do mieszkania na terenie Bolesławca, policjanci ujawnili produkcję metamfetaminy. Środki odurzające zabezpieczono jednak nie tylko w mieszkaniu, lecz również w należącym do podejrzanych samochodzie. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli w lokalu marihuanę, spore ilości substancji i środków chemicznych oraz aparaturę wykorzystywaną do produkcji narkotyków, a także znaczną ilość gotówki w różnych walutach i fałszywy paszport, którym posługiwał się jeden z mężczyzn.

Zatrzymanym za czyny, o które są podejrzani, grozić może teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Na bazie zgromadzonego materiału dowodowego, sąd orzekł wobec obu zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3hcoxi

Podziel się opinią

Share
d3hcoxi
d3hcoxi
Więcej tematów