Trwa ładowanie...
dp6ghfw

Dolny Śląsk. Nowy pociąg dla Ślązaków. Już kursuje

Na Dolnym Śląsku już kursuje zmodernizowany pociąg Przewozów Regionalnych. To spore zmiany i ułatwienie dla osób podróżujących do Wrocławia z Oleśnicy i Kluczborka. Pociąg regularnie zacznie kursować już po wakacjach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy pociąg dla Dolnego Śląska
Nowy pociąg dla Dolnego Śląska (East News, Fot: Tomasz Ho, Eastnews)
dp6ghfw

Nowy pociąg na Dolnym Śląsku będzie kursować na trasie Wrocław - Wołów - Głogów. Jego modernizacja kosztowała 10 mln. zł. Pociąg został unowocześniony w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Mińsku Mazowieckim. Sama konstrukcja pociągu nie jest nowa, jednak unowocześnione zostało większość jego części. Całkowicie zmieniono wnętrze pojazdu i jego wygląd.

Podróżujący szybciej dojadą na miejsce

Pociąg, dzięki nowocześnie zainstalowanemu silnikowi, będzie osiągać prędkość nawet 120 km/h. Podróżujący, już od dziś mogą nim kursować, między Wrocławiem, Oleśnicą i Kluczborkiem. Po wakacjach trasa będzie również prowadzić z Wrocławia przez Wołów do Głogowa.

dp6ghfw

Większy komfort i wygoda dla podróżujących

Dzięki większej prędkości, skróci się czas podróży na tej trasie. Jak poinformował dyrektor oddziału dolnośląskiego Przewozów Regionalnych, bardziej komfortowy będzie również sam przejazd. W pociągu zmieści się nawet 500 osób. Pomyślano również o rowerzystach, którzy w podróż będą mogli zabrać swój jednoślad. Przy stolikach zamontowano ładowarki indukcyjne. W pociągu pasażerowie będa mogli korzystać z bezprzedwowego internetu.

Prace modernizacyjne nad pociągiem trwały pół roku.

Źródło. Gazeta Wrocławska

dp6ghfw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Pyton gigant pod Warszawą. "Boję się, wnuczków trzymam na podwórku"

dp6ghfw

Podziel się opinią

Share

dp6ghfw

dp6ghfw
Więcej tematów