Trwa ładowanie...
d3bx1lh

Dolnośląskie: Powitanie amerykańskich żołnierzy w Bolesławcu

Spotkania z mieszkańcami, pokazy sprzętu wojskowego (między innymi: czołgi Abrams i Leopard) oraz występy artystyczne to część atrakcji, które dla mieszkańców Bolesławca przygotowano z okazji powitania żołnierzy amerykańskich stacjonujących w tym mieście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dolnośląskie: Powitanie amerykańskich żołnierzy w Bolesławcu
(PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d3bx1lh

W Bolesławcu od początku roku w koszarach 23. Śląskiego Pułku Artylerii stacjonuje kilkuset amerykańskich żołnierzy z 588 batalionu inżynieryjnego wchodzącego w skład Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej.

W niedzielę zorganizowano piknik wojskowy z udziałem polskich i amerykańskich żołnierzy. Mieszkańcy miasta mogli obejrzeć sprzęt wojskowy, w tym między innymi: czołgi M1 Abrams i Leopard 2A4, wóz bojowy M2 Bradley i transporter KTO Rosomak, wyrzutnię rakiet WR40 Langusta oraz armatohaubicę Dana.

- Piknik pod hasłem "Bezpieczna Polska" to okazja do zapoznania się ze sprzętem wojskowym, którym posługujemy się na poligonach podczas ćwiczeń. Przygotowaliśmy także niespodziankę, to grochówka, ale także zupa meksykańska ugotowana przez żołnierzy amerykańskich - powiedział major Artur Pieńkowski rzecznik 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

d3bx1lh

Podczas oficjalnych uroczystości został odczytany list szefa MON Antoniego Macierewicza. Podkreślił on, że obecność wojsk amerykańskich to realizacja postawień szczytu NATO, który odbył się w zeszłym roku w Warszawie.

"Decyzje szczytu są realizowane i dziś jesteśmy świadkami historycznych wydarzeń, jakim jest obecność wojsk USA w Polsce" - napisał Macierewicz.

d3bx1lh

Podziel się opinią

Share

d3bx1lh

d3bx1lh
Więcej tematów