Trwa ładowanie...

Dolnośląski radny PiS aresztowany. Sprawa nadużyć w PCK

Policja zatrzymała wojewódzkiego radnego Prawa i Sprawiedliwości Jerzego G. z Wrocławia. Razem z nim aresztowano jeszcze cztery inne osoby. Chodzi o wyprowadzenie ponad miliona złotych z kasy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Share
Dolnośląski radny PiS aresztowany. Sprawa nadużyć w PCKŹródło: Agencja Gazeta
d1evpaz

Jak podaje "Gazeta Wrocławska", wszystkie zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty przywłaszczenie pieniędzy. Fundusze pochodziły od firmy Wtórpol ze Skarżyska-Kamiennej, która odbierała stare ubrania wrzucane do pojemników na ulicach stolicy Dolnego Śląska. Jerzy G. był dyrektorem biura wrocławskiego oddziału PCK.

Dziennik wyjaśnia, że od pewnego momentu pieniądze za odzież nie trafiały na konto Czerwonego Krzyża. Firmie Wtórpol nakazano przelewać gotówkę na rachunek innej firmy. Śledczy ustalili, że założyli ją pracownicy PCK na nazwisko bezdomnego Arkadiusza H. Finansami przedsiębiorstwa zarządzać mieli radny Jerzy G. i jego były współpracownik z PCK Bartłomiej T.

Z ustaleń reporterów dolnośląskiej gazety wynika, że mogło mieć także miejsce nielegalne finansowanie kampanii wyborczej Jerzego G. do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz innych polityków PiS.

Zobacz także: Publicyści komentują grafikę WP. "Morawiecki jest politycznie poturbowany"

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu, prowadząca śledztwo, zapowiada kolejne zatrzymania w sprawie PCK - podaje "Gazeta Wrocławska". Rzecznik prokuratury Małgorzata Klaus pytana przez Wirtualną Polskę o tę sprawę, poinformowała, że przebywa poza Wrocławiem i nie zna szczegółów postępowania. Paweł Petrykowski, rzecznik wrocławskiej policji powiedział nam z kolei, że przekaże informacje na ten temat w czwartek rano.

d1evpaz

PiS: zostanie wyrzucony z partii

Jerzy G. do sejmiku został wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jednak po tym, jak na jaw wyszła sprawa pieniędzy w PCK, został on zawieszony w prawach członka partii Jarosława Kaczyńskiego.

- Znałam Jerzego wiele lat, życzyłem mu jak najlepiej, ale jak widać nie wybrał dobrej drogi. Jeżeli zarzuty się potwierdzą, na pewno powinien zostać wyrzucony z partii - mówi reporterom "Gazety Wrocławskiej" Andrzej Jaroch, przewodniczący klubu PiS w dolnośląskim sejmiku.

Podobne stanowisko zajął Adam Lipiński, wiceprezes PiS, który podkreśla, że w partii nie ma akceptacji na takie działania.

d1evpaz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1evpaz
d1evpaz
Więcej tematów