Trwa ładowanie...
d1pmmpr

Dokonano ekshumacji szczątków ks. Popiełuszki

Odbyła się ekshumacja szczątków ks. Jerzego Popiełuszki - dowiedział się "Nasz Dziennik". Dokonano jej m.in. po to, by pobrać cząstki kości, które staną się niedługo relikwiami.

Share
d1pmmpr

Informację tę potwierdził gazecie uczestniczący w tych działaniach ojciec Gabriel Bartoszewski, promotor sprawiedliwości w procesie beatyfikacyjnym kapelana "Solidarności". Duchowny powiedział dziennikowi, że warszawska kuria metropolitalna ogłosi oficjalny komunikat dotyczący szczegółów tej sprawy.

Po ekshumacji ciało księdza Jerzego powróciło do grobu przy kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Zgodnie z zapowiedziami ks. abp. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego, pozostanie tam także po beatyfikacji ze względu na kult, jakim od lat jest tam otaczany.

- Kościół, oddając chwałę świętym i błogosławionym, dba także o ich doczesne szczątki i relikwie. Tak też jest w przypadku ks. Jerzego, podkreślił w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" o. dr Szczepan T. Kraśkiewicz, konsultor Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie. Wyjaśnił, że takie momenty, jak beatyfikacja czy kanonizacja są okazją, by dokonać ekshumacji szczątków. Wówczas pobiera się także cząstki kości, które rozdzielane są na relikwiarzach i ofiarowywane tym środowiskom, które będą o nie prosić, żeby nowemu błogosławionemu czy świętemu poświęcać kościoły, parafie, ośrodki kultu.

Jak przypomina gazeta - wyniesienie na ołtarze ks. Jerzego Popiełuszki odbędzie się 6 czerwca na placu Piłsudskiego w Warszawie.

d1pmmpr

Podziel się opinią

Share
d1pmmpr
d1pmmpr
Więcej tematów