Trwa ładowanie...
dkrrsci

"Dobrze Cię widzieć" – minister Zalewska i Zbigniew Ziobro rozdają kamizelki odblaskowe

"Dobrze Cię widzieć" to nowa kampania społeczna, która ma na celu zwiększyć ochronę dzieci przed wypadkami na drogach. Kampanię zainaugurowała minister edukacji Anna Zalewska i minister edukacji Zbigniew Ziobro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro podczas inauguracji ogólnopolskiej kampanii społecznej "Dobrze Cię widzieć"
Zbigniew Ziobro podczas inauguracji ogólnopolskiej kampanii społecznej "Dobrze Cię widzieć" (PAP)
dkrrsci

W ramach akcji "Dobrze Cię widzieć" ponad 3 miliony dzieci ze szkół podstawowych w całej Polsce otrzyma kamizelki odblaskowe. Mają one sprawić, że uczniowie będą się czuły bezpieczniej na drogach, a rodzice będą spokojni o swoje pociechy. Poza kamizelkami odblaskowymi dzieci otrzymają ulotki, na których znajdzie się "7 odblaskowych rad drogowych" – to przewodnik bezpiecznego zachowania na drodze. Nauczyciele dostaną konspekty lekcji na temat bezpieczeństwa drogowego, a w telewizji i internecie mają być pokazywane spoty i krótkie filmy animowane o tej tematyce.

"Dobrze Cię widzieć" – kamizelki odblaskowe mają chronić dzieci na drogach.

- Zbyt wiele dzieci uczestniczy w kolizjach z udziałem samochodów - powiedział podczas inauguracji akcji "Dobrze Cię widzieć" Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości podkreślał, że noszenie przez uczniów kamizelek odblaskowych powinno znacząco zmniejszyć liczbę wypadków z ich udziałem. W ubiegłym roku doszło do prawie trzech tysięcy wypadków z udziałem dzieci w wieku do 14 lat. Śmierć podniosło aż 56 z nich.

dkrrsci

Kampania społeczna "Dobrze Cię widzieć" jest współfinansowana przez Fundusz Sprawiedliwości. Ambasadorem kampanii jest Cezary Pazura.

dkrrsci

Podziel się opinią

Share
dkrrsci
dkrrsci
Więcej tematów