Trwa ładowanie...
15-10-2014 12:17

Dobre wieści dla rowerzystów. Ścieżki będą w tym roku odśnieżane

Zdecydowaliśmy, że część pieniędzy z przyszłorocznego budżetu przeznaczymy na odśnieżanie dróg dla rowerów. Wstępnie wygospodarowaliśmy na ten cel kilkaset tys. zł, co powinno starczyć na zimowe utrzymanie ok. 75 km - poinformował Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Dobre wieści dla rowerzystów. Ścieżki będą w tym roku odśnieżaneŹródło: WawaLove.pl
d4dmid2
d4dmid2

Według jego słów odśnieżone zostaną "najważniejsze drogi". - Mamy swoje przemyślenia dotyczące wyboru tras rowerowych jednak liczymy się również z Waszym zdaniem - pisze pełnomocnik.

Na Facebooku poprosił warszawiaków o propozycje.

W ubiegłym roku Ratusz nie znalazł środków na odśnieżanie. W tym, decyzją prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, odśnieżaniem ma się zająć pilotażowo Zarząd Transportu Miejskiego.

Wybór technologii pozostawiony zostanie wykonawcy pod warunkiem, że nie zniszczy nawierzchni. Dlatego odpada m.in. użycie soli.

Odśnieżanie ścieżek to jednak tylko jeden z problemów całorocznych rowerzystów. Ścieżki rowerowe pełnią bowiem zimą funkcję miejsca, gdzie odśnieżarki po prostu zrzucają śnieg. Zwykle biuro pełnomocnika zwraca się z prośbą do Zarządu Oczyszczania Miasta, by ten nie przerzucał śniegu na rowerowe ścieżki, jednak jak wygląda to w praktyce - sami wiemy.

d4dmid2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dmid2
Więcej tematów