Trwa ładowanie...
dhw0ojj

Dobre wieści dla rowerzystów. Ścieżki będą w tym roku odśnieżane

Zdecydowaliśmy, że część pieniędzy z przyszłorocznego budżetu przeznaczymy na odśnieżanie dróg dla rowerów. Wstępnie wygospodarowaliśmy na ten cel kilkaset tys. zł, co powinno starczyć na zimowe utrzymanie ok. 75 km - poinformował Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dobre wieści dla rowerzystów. Ścieżki będą w tym roku odśnieżane
(WawaLove.pl)
dhw0ojj

Według jego słów odśnieżone zostaną "najważniejsze drogi". - Mamy swoje przemyślenia dotyczące wyboru tras rowerowych jednak liczymy się również z Waszym zdaniem - pisze pełnomocnik.

Na Facebooku poprosił warszawiaków o propozycje.

W ubiegłym roku Ratusz nie znalazł środków na odśnieżanie. W tym, decyzją prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, odśnieżaniem ma się zająć pilotażowo Zarząd Transportu Miejskiego.

dhw0ojj

Wybór technologii pozostawiony zostanie wykonawcy pod warunkiem, że nie zniszczy nawierzchni. Dlatego odpada m.in. użycie soli.

Odśnieżanie ścieżek to jednak tylko jeden z problemów całorocznych rowerzystów. Ścieżki rowerowe pełnią bowiem zimą funkcję miejsca, gdzie odśnieżarki po prostu zrzucają śnieg. Zwykle biuro pełnomocnika zwraca się z prośbą do Zarządu Oczyszczania Miasta, by ten nie przerzucał śniegu na rowerowe ścieżki, jednak jak wygląda to w praktyce - sami wiemy.

dhw0ojj

Podziel się opinią

Share
dhw0ojj
dhw0ojj
Więcej tematów