Trwa ładowanie...
dmtddgk

Do szkół wysłano ostrzeżenia przed pedofilem. Do maila dołączono wyrok sądowy i dane ofiary

Do kilkuset szkół w Krakowie trafiło pismo z przestrogą przed zatrudnianiem mężczyzny skazanego za pedofilię. Poza informacjami o sprawcy dołączono sądowe pismo, w którym znajdowały się dane personalne skrzywdzonego chłopca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matka chłopca boi się, że dziecko znowu będzie cierpiało
Matka chłopca boi się, że dziecko znowu będzie cierpiało (iStock.com)
dmtddgk

List został wysłany w połowie lutego przez krakowski wydział edukacji. Urzędnicy ostrzegają, aby szkoły nie zatrudniały u siebie Pawła J., któremu sąd zabronił przez najbliższe pięć lat wykonywania zawodów związanych z edukacją i opieką nad dziećmi. Mężczyzna został skazany na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Do maila dołączono sądowy wyrok z uzasadnieniem. Od 3 kwietnia do 7 lipca 2015 roku Paweł J. przez jeden z portali społecznościowych składał propozycje obcowania płciowego oraz „poddania się i wykonania innej czynności seksualnej” małoletniemu chłopcu. Pismo zawierało imię i nazwisko dziecka i jego matki oraz informację o odszkodowaniu. "Gazeta Wyborcza" ustaliła, że skazany był klerykiem, który pomagał dziecku w odrabianiu zadań domowych.

Matka dziecka jest przerażona tym co się stało, bo czuje, że syn będzie ponownie przeżywał traumatyczne wydarzenie z przeszłości. Jednocześnie sami urzędnicy nie dostrzegają problemu. W przesłanej Gazecie odpowiedzi stwierdzili, że nie mieli podstaw prawnych do ingerowania w pismo, które wypłynęło z sądu. Dyrektorzy szkół stają po stronie pokrzywdzonego dziecka. Ich zdaniem zamazanie danych osobowych nie byłoby uznane za naruszenie treści pisma.

Źródło. krakow.wyborcza.pl

dmtddgk

Podziel się opinią

Share
dmtddgk
dmtddgk