Trwa ładowanie...
30-12-2015 17:21

Do Niemiec przybyło w tym roku blisko 1,1 mln uchodźców. Minister apeluje o ograniczenie imigracji

• 1,1 mln uchodźców dotarło do Niemiec w tym roku
• Bawarska minister spraw socjalnych apeluje o ograniczenie imigracji

Do Niemiec przybyło w tym roku blisko 1,1 mln uchodźców. Minister apeluje o ograniczenie imigracjiŹródło: PAP/EPA, fot: HENDRIK SCHMIDT
d2plmrx
d2plmrx

- Według danych bawarskiego rządu krajowego w bieżącym roku do Niemiec dotarło blisko 1,1 mln uchodźców, a większość z nich przybyła przez Bawarię - poinformowała w Monachium bawarska minister spraw socjalnych Emilia Mueller. Powołała się ona na system Easy czyli wstępnego rejestrowania osób ubiegających się o azyl.

Jak zaznaczyła, 160 tys. uchodźców zakwaterowano w Bawarii, a pozostałych porozdzielano według ogólnoniemieckiego klucza między wszystkie kraje związkowe.

- Potrzebujemy obecnie pilniej niż kiedykolwiek skutecznego ograniczenia imigracji, gdyż Niemcy nie mogą na dłuższą metę sprostać takiemu napływowi - powiedziała bawarska minister.

Jak pisze agencja dpa, wśród fachowców istnieją wątpliwości, czy czerpane z systemu Easy dane na temat liczby uchodźców mogą być ścisłe. Eksperci zakładają, że w rzeczywistości jest ich więcej, gdyż pracę urzędów rejestrujących spowalnia natłok interesantów. Inni sądzą, że faktyczne liczby są niższe, gdyż zdarzają się również wielokrotne rejestracje.

d2plmrx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2plmrx
Więcej tematów