Trwa ładowanie...
31-12-2015 12:05

Do ataków w Dagestanie przyznało się tzw. Państwo Islamskie

• Tzw. Państwo Islamskie przyznało się do ataku w Dagestanie
• Zamach miał miejsce we wtorek w mieście Derbent
• W ataku zginęła jedna osoba, a około 10 zostało rannych

Do ataków w Dagestanie przyznało się tzw. Państwo IslamskieŹródło: AFP
d3yqx9d
d3yqx9d

"Dzięki Allahowi bojownicy kalifatu zdołali zaatakować pracowników służb bezpieczeństwa w mieście Derbent na południu Dagestanu" - napisano w oświadczeniu przypisywanym IS i cytowanym przez SITE.

"Zginął funkcjonariusz służb bezpieczeństwa, a inni zostali ranni. Mudżahedini kalifatu wrócili do bazy bez strat w swoich szeregach" - dodano.

Według źródła cytowanego przez agencję RIA Nowosti sprawcy strzelaniny to trzej bojownicy pochodzący z Derbentu, którzy byli odpowiedzialni za serię ataków, w tym otwarcie ognia w połowie grudnia do pracowników rosyjskiego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

W ataku zginęła jedna osoba, a ok. 10 zostało rannych. Do zdarzenia doszło przed twierdzą Naryn Kala w mieście Derbent. Obiekt ten został w 2003 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

d3yqx9d

Dagestańskie ministerstwo zdrowia przekazało, że ofiara śmiertelna i co najmniej jeden ranny byli pracownikami rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB)
.

Dagestan wchodzi w skład Federacji Rosyjskiej. W republice często dochodzi do zamachów bombowych i ataków z wykorzystaniem broni palnej. Większość mieszkańców tego regionu to muzułmanie. Władze w Moskwie od lat walczą też z tamtejszymi ekstremistami.

d3yqx9d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yqx9d
Więcej tematów