Trwa ładowanie...

Dni wolne 2020. Kiedy wziąć urlop, żeby odpoczywać dłużej?

W 2020 roku będziemy mieli 13 dni wolnych od pracy. Manewrów na długi weekend będzie co najmniej kilka. Niestety, wiele świąt, przypadnie w tym roku w weekend.

Share
Dni wolne 2020. Kiedy wziąć urlop, żeby odpoczywać dłużej?
Źródło: iStock.com
doxhtlg

Dni wolne od pracy 2020 – styczeń

W styczniu odpoczywaliśmy już 1 stycznia. Wolne będziemy mieli również w poniedziałek 6 stycznia, czyli w święto Trzech Króli.

Chcąc przedłużyć sobie weekend, możemy wziąć urlop na 7-10 stycznia. Dzięki 4 dniom urlopu będziemy odpoczywać aż 9 dni.

doxhtlg

Dni wolne od pracy 2020 – kwiecień

Kolejna okazja na długi weekend będzie miała miejsce w kwietniu. Dniami wolnymi będzie wtedy 12 i 13 kwietnia (Wielkanoc i poniedziałek wielkanocny).

Jak zaplanować urlop w kwietniu? Polecamy wziąć wolne 14-17 kwietnia. Dzięki 4 dniom urlopu będziemy odpoczywać 9 dni.

Dni wolne od pracy 2020 – maj

Maj nieodłącznie wiąże się z majówką. Niestety w tym roku przypada ona bardzo niekorzystnie. Dniami wolnymi są tradycyjnie 1 i 3 maja. Święto pracy przypada w tym roku w piątek, a święto konstytucji w niedzielę.
Chcąc wydłużyć weekend majowy, można pokusić się o wzięcie urlopu w dniach 27-30 kwietnia. Wówczas będziemy odpoczywać aż 9 dni.

Ustawowo dniem wolnym od pracy w maju będzie też 31 maja. Tzw. Zielone Świątki zawsze przypadają w niedzielę.

doxhtlg

Dni wolne od pracy 2020 – czerwiec

Czerwiec zawsze wiąże się z odpoczynkiem w Boże Ciało. W 2020 roku święto to wypada w czwartek 11 czerwca.
Jeżeli chcemy wydłużyć sobie weekend, wystarczy wziąć wolne 12 czerwca, żeby cieszyć się z 4 dni wolnych, wykorzystując tylko 1 dzień urlopu. Drugą opcją jest wzięcie urlopu w dniach 8-10 i 12 czerwca. Wtedy będziemy odpoczywać aż 9 dni.

Dni wolne od pracy 2020 – sierpień

W sierpniu dniem wolnym od pracy jest 15 sierpnia. W 2020 roku Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia NMP przypada w sobotę, dlatego dla wielu osób nie będzie to dodatkowy dzień wolny od pracy. Ta sytuacja ma jednak również dobrą stronę. Ponieważ święto przypada w sobotę, pracodawca powinien oddać nam jeden dzień wolny w innym terminie.

Dni wolne od pracy 2020 – listopad

Listopad to oczywiście Wszystkich Świętych oraz Dzień Niepodległości. 1 listopada w tym roku wypada w niedzielę, więc trudno będzie zaplanować długi urlop. Nieco ciekawiej prezentuje się 11 listopada, który przypada w środę.

Chcąc wydłużyć weekend, można wziąć urlop w dniach 9-10 lub 12-13 listopada, żeby cieszyć się 5 dniami wolnego. Można również wziąć 4 dni urlopu i cieszyć się wolnym przez 9 dni.

doxhtlg

Dni wolne od pracy 2020 – grudzień

W ostatnim miesiącu roku do pracy nie pójdziemy 25 i 26 grudnia, czyli w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia. W 2020 roku będzie to kolejno piątek i sobota.

Urlop warto zaplanować na dni poprzedzające święta, czyli 21-24 grudnia, wówczas będziemy odpoczywać przez 9 dni. Drugi wariant na dłuższy odpoczynek na koniec 2020 roku to urlop w dniach 28-31 grudnia, wówczas nasz odpoczynek potrwa aż 10 dni.

Zobacz też: Córki boją się o Magdalenę Adamowicz. "Powiedziałam, że im założę kamizelkę kuloodporną"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

doxhtlg

Podziel się opinią

Share
doxhtlg
doxhtlg
Więcej tematów