Trwa ładowanie...
01-10-2014 15:29

Dmitrij Rogozin: Rosja ochroni swych obywateli, jeśli w Naddniestrzu wybuchnie konflikt

Rosja ochroni swoich obywateli w przypadku konfliktu zbrojnego w Naddniestrzu - zapewnił wicepremier Dmitrij Rogozin podczas spotkania w Moskwie z prezydentem tego separatystycznego regionu Mołdawii.

Dmitrij Rogozin: Rosja ochroni swych obywateli, jeśli w Naddniestrzu wybuchnie konfliktŹródło: AFP, fot: John Thys
d1748o5
d1748o5

- Chcę powiedzieć wszystkim, którzy nie myślą tak jak my: nie należy wsadzać nosa w Naddniestrze (...), nie należy zwiększać napięcia, bo tam mieszkają obywatele rosyjscy - oświadczył Rogozin, cytowany przez rosyjskie agencje.

- Nie trzeba zastanawiać się, czy Rosja będzie chronić swoich własnych obywateli. Uczyni to bez wahania. Nie testujcie naszej cierpliwości ani siły - ostrzegł wicepremier Rosji.

Jego zdaniem "Rosja wypełni swoją historyczną rolę" i będzie gwarantem "pokoju i bezpieczeństwa w Naddniestrzu". - Oczywiście priorytetem dla rosyjskiego rządu jest ochrona praw rosyjskich obywateli, niezależnie od tego jak daleko przebywają - podkreślił.

Rogozin jest przedstawicielem prezydenta Władimira Putina ds. Naddniestrza. Ten prorosyjski region sąsiadujący z Ukrainą od początku lat 90. pozostaje faktycznie poza kontrolą władz mołdawskich; stacjonuje tam 1,5 tys. rosyjskich żołnierzy. Naddniestrze po zaanektowaniu przez Moskwę Krymu poprosiło o przyłączenie do Rosji.

W maju, mimo próby konfiskaty ze strony mołdawskich władz, Rogozin przywiózł do Moskwy petycje, w których apelowano do Moskwy o uznanie separatystycznego regionu.

d1748o5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1748o5
Więcej tematów