Trwa ładowanie...

Dlaczego prezydent zawetował dwie ustawy? To wina "Ucha prezesa"

Znany publicysta, historyk i działacz opozycyjny dr Jerzy Targalski ma własną teorię na temat powodów, dla których prezydent Andrzej Duda zawetował ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.
Share
Dlaczego prezydent zawetował dwie ustawy? To wina "Ucha prezesa"
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d2z9rgc

Komentatorzy po obu stronach sceny politycznej zastanawiaja się, co skłoniło prezydenta Andrzeja Dudę do zawetowania dwóch ustaw autorstwa PiS. Niezwykłą teorię przedstawił w Telewizji Republika dr Jerzy Targalski, historyk, politolog, publicysta mediów związanych z Tomaszem Sakiewiczem. Jego zdaniem to efekt działań "bezpieki".

- Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie. W tym momencie bezpieka zastanawia się gdzie jest najsłabsze ogniwo - mówi dr Targalski. - Każdy oficer to wie, zaczyna się od stworzenia portretu psychologicznego osoby rozpracowywanej. Stworzono portret psychologiczny prezydenta Andrzeja Dudy i stwierdzono, że po pierwsze ma ego, po drugie jest słaby, po trzecie grając na ego można uzyskać taką jego reakcję, jaką sobie życzymy - kontynuuje swój wywód publicysta.

Przeczytaj także: Jerzy Targalski mówi w TVP Info o "złogach" na uczelniach. Bezcenna reakcja Rafała Chwedoruka

d2z9rgc

Jak bezpieka "kontroluje" zachowanie prezydenta? Zdaniem dr. Targalskiego poprzez serial "Ucho prezesa".

Zobacz także: Jacek Żakowski wygrał proces z wydawcą książki "Resortowe dzieci". "Brak powiązań osobistych lub rodzinnych ze służbami PRL"

- Celem tego serialu było wywołanie reakcji prezydenta takiej, że "ja tu wszystkich przekonam, że jestem niezależny, pokażę Jarosławowi Kaczyńskiemu" - stwierdza dr Targalski. - A że kosztem Polski, że na trupie Polski będzie pokazywał swoje ja, to już go nie obchodziło. I pokazał. Bezpieka mało zainwestowała i otrzymała świetny rezultat - ocenił publicysta.

d2z9rgc

Podziel się opinią

Share
d2z9rgc
d2z9rgc
Więcej tematów