Trwa ładowanie...

Dlaczego PiS bojkotuje TVN

Telewizja TVN udaje, że nie wie skąd wzięła się decyzja Prawa i Sprawiedliwości o bojkocie. Dlatego zamieszczam garść takich manipulacji – to oczywiście tylko nieliczne przykłady fałszu w głównym wydaniu Faktów TVN o 19.00. Znacznie więcej jest ich w TVN 24. Proszę o przekazanie informacji osobom zainteresowanym losami naszego kraju.

Share
Dlaczego PiS bojkotuje TVNŹródło: PAP
d451ca0

Fakty TVN z 18 lipca 2008 w materiale dotyczącym ostrych sformułowań używanych przez polityków zacytowały wypowiedź Prezesa PiS o pośle Kutzu „Tacy ludzie powinni być eliminowani z życia publicznego”. Według TVN była to odpowiedź na słowa Kutza „Kaczyńscy to ostatnia runda polskiego nacjonalizmu”. Z materiału wynikało, że była to wzajemna krytyka polityków bez żadnej głębszej treści. Tymczasem pełna wypowiedź Kutza brzmi: „Kaczyńscy to ostatnia runda polskiego nacjonalizmu. Kiedy minie dziesięć lat i wreszcie zejdą ze sceny, Polska stanie się na Śląsku abstrakcją. Liczyć się będzie Heimat, matka, dom, kawałek ziemi, sąsiad”. Jak z tego widać Jarosław Kaczyński bronił integralności terytorialnej Polski, którą Kutz postawił pod znakiem zapytania.
"Tacy ludzie nie mogą brać udziału w życiu publicznym"

Demonstracja stoczniowców pod domem Tuska. Fakty TVN o 19.00 nie poinformowały w ogóle o niej!
Stoczniowcy przed domem premiera

Fakty TVN z 23 lipca w sposób daleko niepełny zrelacjonowały sprawę odebrania immunitetu ministrowi Ziobro. Nie podano informacji, że posłowie mają prawo zgłosić wniosek formalny na komisji, że dotąd rozpatrywano wnioski o odebranie immunitetu pod nieobecność określonego posła dopiero po 2 nieusprawiedliwionych nieobecnościach, że inni posłowie PiS byli na komisji ponieważ dowiedzieli się o posiedzeniu w Sejmie, a poseł Ziobro dowiedział się mając już zaplanowany dzień w Krakowie. Zamiast wyjaśnić widzom przyczyny konfliktu dziennikarze TVN skupili się na pokazaniu i krytyce jego skutków. Czy według TVN nie ma nieprawidłowości, wobec których uprawnioną, bo jedyną formą protestu jest głośne zwrócenie uwagi opinii publicznej?
Komisja popiera odebranie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze

d451ca0

Klasyka manipulacji Faktów TVN sprzed wyborów do Sejmu.
Manipulacja Faktów TVN. Bronię Premiera.

W Faktach TVN o 19.00 z 7.10.2008 temat usprawiedliwień posłów PiS poruszano aż 2 razy – na początku i na końcu serwisu. Nie poinformowano jednak którzy posłowie wpisali fałszywe wyjaśnienie, skupiono się na liderach PiS, którzy zgodnie z prawdą napisali „inne ważne przeszkody” – nawet Stefan Niesiołowski z PO przyznał, że to wyjaśnienie jest w porządku. Brak wyjaśnień również byłby krytykowany jako przejaw lekceważenia wyborców.
Usprawiedliwienia posłów PiS - kolejna pseudoafera

Na koniec o pomijaniu wielu tematów - to może wynikać oczywiście po prostu z braku wiedzy dziennikarzy. Ale nie da się wykluczyć, że to świadome działanie:
"O tym wszystkim można się było dowiedzieć z CNN, SKY News, BBC World, ARD, NTV, Al-Dżazira, itd. Ale nie z „Faktów” TVN – i zapewne nie z innych dzienników telewizyjnych polskich nadawców. „Fakty” poinformowały nas, że szczupłe kobiety o dużych biustach mają trudności w dobraniu biustonosza. Jedynym doniesieniem z zagranicy we wtorek była informacja o strzelaninie w szkole w Finlandii".
Świat z perspektywy biustonosza

Filip Stankiewicz

d451ca0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d451ca0
d451ca0
Więcej tematów