Trwa ładowanie...
d4aw79l

Dlaczego Marek Magierowski odchodzi? Twitter huczy od spekulacji. Dwie teorie dominują

Wiadomość o rezygnacji rzecznika prezydenta gruchnęła niespodziewanie. Wszyscy zadają pytanie: co takiego się wydarzyło? Oficjalny powód decyzji - ze względów osobistych - nikogo nie przekonuje. Na Twitterze dominują już dwie teorie na temat rzeczywistych przyczyn. I obydwie wskazują na tarcia personalne w urzędniczym środowisku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Magierowski
Marek Magierowski (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d4aw79l

"Chyba Magierowski przegrał starcie z Sadurską, którą wzmocniła sytuacja z konstytucją. No i rośnie pozycja Pawła Muchy" - skomentował rezygnację rzecznika prezydenta Mikołaj Wójcik z "Faktu" .

Z sugestią dotyczącą zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta zgodził się Michał Kolanko."Wczoraj to Mucha miał konf[erencję] o referendum - jasny sygnał" - stwierdził dziennikarz "Rzeczpospolitej".

Prezydent wpuścił rzecznika w maliny

Inaczej widzi tę sprawę Wojciech Wybranowski. "Zapewne @mmagierowski też nic nie wiedział o konstytucyjnych pomysłach @AndrzejDuda stąd, jak sadze taka gwałtowna reakcja jego rzecznika" - stwierdził reporter "Do Rzeczy" na Twitterze.

Zwolenników tej teorii jest więcej. "Podobno rzecznik mmagierowski trzasnął drzwiami, bo nic nie wiedział o planach referendalnych PAD" - komentuje dziennikarz "Polityki" Wojciech Szacki.

Spięcie na linii Magierowski-Szczerski

"Referendum to jedno, ale ponoć była też próba sił @mmagierowski vs @KSzczerski" - odpowiada Szackiemu dziennikarz Jan Mikruta, przywołując osobę szefa Gabinetu Prezydenta RP.

Do całej sytuacji odniósł się również rzecznik PSL-u. "Tzw dobra zmiana jeńców nie bierze... znał się na robocie, więc im nie pasował... mimo różnicy poglądów, powodzenia Panie @mmagierowski" - napisał na Twitterze.

d4aw79l

Podziel się opinią

Share
d4aw79l
d4aw79l
Więcej tematów