Trwa ładowanie...

"Dla Polaków Słowo Boże jest najważniejsze"

Do uczestnictwa w ekumenicznej modlitwie o chrześcijańskie przesłanie polskiej prezydencji w Unii Europejskiej wezwał luterański duchowny ze Szczyrku w Beskidach ksiądz Jan Byrt. Organizuje ją w Beskidach 1 lipca, w dniu objęcia przez Polskę przewodnictwa w UE.

"Dla Polaków Słowo Boże jest najważniejsze"
d2xr353
d2xr353

- Chcemy 1 lipca, kiedy Polska będzie obejmować przewodnictwo w Unii Europejskiej, modlić się o mądrość w podejmowaniu decyzji przez naszych rodaków. Chcemy, aby były one zgodne ze Słowem Bożym; by Europa mogła odczuć, że dla Polaków Słowo Boże jest najważniejsze. Chcemy przypomnieć raz jeszcze o chrześcijańskich korzeniach Europy - podkreślił ksiądz Jan Byrt. Jak zaznaczył, wierzący górale nie mogą w takim momencie stać z boku.

Chrześcijanie różnych wyznań będą się modlić na Przełęczy Salmopolskiej, między Szczyrkiem a Wisłą, tuż przy tablicach kamiennych z Dekalogiem, które szczyrkowscy ewangelicy ofiarowali w darze Europie w dniu wstąpienia Polski do UE. - Na koniec modlitwy chcemy wypuścić białe gołębie, symbol Ducha Świętego i pokoju! Niech da on mądrość i pokój Europie i światu - powiedział duchowny.

Ksiądz Byrt słynie z niekonwencjonalnych inicjatyw, m.in. zainicjował akcję przekazywania uboższym używanych nart, a na jednym z beskidzkich szczytów wzniósł ołtarz. Przy kościele tworzy ogród, który upamiętni przypadającą w 2017 roku 500. rocznicę reformacji.

d2xr353
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xr353
Więcej tematów