Trwa ładowanie...
d2pk0ps
IAR

"Die Zeit": Czy Polska będzie nowymi Węgrami?

Reporter niemieckiego tygodnika "Die Zeit" twierdzi, że wśród syryjskich uchodźców na greckiej wyspie Kos pojawiła się mapka z nowym szlakiem podróży do Niemiec.
Share
"Die Zeit": Czy Polska będzie nowymi Węgrami?
Źródło: PAP/EPA, Fot: Antonio Bat
d2pk0ps

Po uszczelnieniu granicy węgiersko-serbskiej, nowa trasa ma prowadzić przez Bułgarię, Rumunię, zachodnią Ukrainę i Polskę.

Malte Henk opublikował zdjęcie mapki na swoim profilu w serwisie Twitter z podpisem "Czy Polska będzie nowymi Węgrami?". Zastrzegł, że została mu ona pokazana przez grupę syryjskich uchodźców na Kos i nie może ręczyć za jej autentyczność.

Obecny szlak, na który organizatorzy przerzutu imigrantów z Turcji do Europy kierują ludzi, prowadzi przez Grecję, Macedonię, Serbię i dalej na północ już przez kraje unijne.

d2pk0ps

Węgry w lipcu zaczęły uszczelniać swoją południową granicę. Podobnie czyni Bułgaria na granicy z Turcją.

Z kolei Grecja ma zamiar skuteczniej walczyć z przerzutem ludzi na swoje wyspy, choć może być to trudne w związku z nową taktyką przemytników. Ci, poruszając się na pontonach, po wejściu w zasięg działania greckiej straży przybrzeżnej, przedziurawiają swoje łodzie, zmuszając Greków do prowadzenia akcji ratunkowych.

d2pk0ps

Podziel się opinią

Share
d2pk0ps
d2pk0ps
Więcej tematów