Trwa ładowanie...
d2rlw8r

Deszczowa i zimna niedziela. IMGW ostrzega przed ulewami

Pogoda w niedzielę wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie. W ciągu dnia opady deszczu będą intensywne, odczujemy też nieprzyjemny chłód. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla wielu województw. Na południu Polski lokalnie rzeki mogą wystąpić z brzegu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W niedzielę będzie padało w większości kraju.
W niedzielę będzie padało w większości kraju. (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d2rlw8r

Możliwe lokalne podtopienia

W niedzielę w zachodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami.

W ciągu dnia przelotnie popada, a na wschodzie i południowym wschodzie wystąpią silne opady. Temperatura osiągnie od 17 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 23 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

d2rlw8r

W całej Polsce będzie chłodno i wilgotno. Biomet okaże się niekorzystny.

Długotrwałe opady mogą spowodować lokalne podtopienia na południu Polski.

Upały, błyskawice i ulewny deszcz. Niebezpieczna sytuacja pogodowa w Polsce

d2rlw8r

W nocy burze

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, początkowo zwłaszcza w północno-zachodniej części kraju możliwe burze. Temperatura minimalna od 9 st.C do 13 st.C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, z przewaga kierunków zachodnich. Podczas burz wiatr porywisty, do 60km/h.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy początkowo zachmurzenie duże i opady deszczu. Około północy zanik opadów, a nad ranem przejaśnienia. Temperatura minimalna 12 st.C.

W Poznaniu przelotnie popada. Temperatura maksymalna w dzień 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Podobnie będzie w Gdańsku i we Wrocławiu. W Krakowie ma padać przez cały dzień. Temperatura maksymalna w ciągu dnia to 19 st. C.

d2rlw8r

Źródło: WP, TVN Meteo, PAP

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d2rlw8r

d2rlw8r
d2rlw8r
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów