Trwa ładowanie...
d4mdjha

"Der Spiegel": ustalono honoraria dla adwokatów ofiar nazizmu

Wraz z rozpoczęciem wypłat z funduszu odszkodowawczego dla ofiar nazizmu, ustalone zostały honoraria dla adwokatów, którzy reprezentowali poszkodowanych w negocjacjach.
Share
d4mdjha

Jak poinformował niemiecki tygodnik Der Spiegel, kancelaria nowojorskiego adwokata Melvina Weissa otrzyma najwyższe honorarium - ponad 15 mln marek. Adwokat Michael Hausfeld może liczyć na 12 mln marek, zaś profesor prawa Burt Neuborne, który reprezentuje adwokatów w kuratorium fundacji "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość", na 10 mln marek. Niemiec Michael Witti oraz jego amerykański kolega Ed Fagan mają dostać odpowiednio 8,37 i 8,7 mln marek.

Jak napisał Der Spiegel, wysokość honorariów dla nich wywołała falę krytyki ze strony innych adwokatów twierdzących, że Witti i Fagan nie przyczynili się do rozwiązania sprawy.

Jak poinformował w wydaniu piątkowym New York Times, 51 prawników, którzy uczestniczyli w sprawach o odszkodowania, otrzyma łącznie 52 mln dolarów (120 mln marek).

Fundacja odszkodowawcza podała w piątek, że przekazała organizacjom partnerskim w Polsce i Czechach oraz zajmującej się sprawami majątkowymi organizacji żydowskiej JCC pierwsze pieniądze dla poszkodowanych. (aso)

d4mdjha

Podziel się opinią

Share
d4mdjha
d4mdjha
Więcej tematów