Trwa ładowanie...

Depesza kondolencyjna premier Beaty Szydło do prezydenta USA

Z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem przyjęłam wiadomość o tragedii w Las Vegas, która pochłonęła tak wiele istnień ludzkich - napisała premier Beata Szydło w depeszy kondolencyjnej, skierowanej do prezydenta USA Donalda Trumpa w związku z atakiem w Las Vegas.
Share
Premie złożyła wyrazy solidarności i współczucia mieszkańcom USA
Premie złożyła wyrazy solidarności i współczucia mieszkańcom USAŹródło: Forum, Fot: Krystian Maj
d34sdxf

Według najnowszych danych podanych przez miejscową policję bilans ofiar to co najmniej 58 osób, liczba rannych - 515.

- Szanowny Panie Prezydencie, z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem przyjęłam wiadomość o tragedii w Las Vegas, która pochłonęła tak wiele istnień ludzkich. W imieniu rządu RP oraz własnym pragnę złożyć na Pana ręce wyrazy solidarności i współczucia mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, dotkniętych skutkami tej wielkiej tragedii - napisała polska premier do prezydenta USA.

- W tych trudnych dla amerykańskiego narodu chwilach łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i poszkodowanych - zapewniła.

d34sdxf

O liście premier poinformował na Twitterze rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Do ataku doszło w niedzielę wieczorem (poniedziałek w Polsce), kiedy napastnik otworzył ogień do zgromadzonych pod gołym niebem uczestników koncertu country w Las Vegas. 64-letni sprawca popełnił samobójstwo. Światowe agencje piszą, że była to najkrwawsza tego rodzaju tragedia w najnowszej historii USA.

Według policji na razie niejasne są motywy postępowania napastnika i nie ma przesłanek wskazujących na terrorystyczne podłoże ataku. Sprawca został zidentyfikowany jako 64-letni Amerykanin Stephen Paddock, który mieszkał niedaleko Las Vegas i zdaniem policji najprawdopodobniej działał w pojedynkę.

d34sdxf

Podziel się opinią

Share
d34sdxf
d34sdxf
Więcej tematów