Trwa ładowanie...

Departament Stanu USA znów mówi o Polsce. Chodzi o reformę wymiaru sprawiedliwości

- Stany Zjednoczone zwracają uwagę na to, że reformy wymiaru sprawiedliwości powinny być przeprowadzone zgodnie z polską konstytucją i z poszanowaniem niezależności sądownictwa i podziału władz - przekazał Departament Stanu USA. W zeszłym tygodniu Stany Zjednoczone wyraziły zaniepokojenie karą nałożona na TVN24.

Departament Stanu USA znów mówi o Polsce. Chodzi o reformę wymiaru sprawiedliwościŹródło: Getty Images, fot: Alex Wróblewski
d24mhn9
d24mhn9

- Polska jest ważnym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i szanujemy decyzje demokratycznie wybranego rządu. Liczymy na to, że nasi sojusznicy utrzymają silne instytucje demokratyczne i gospodarcze, a także możliwości obronne - podkreślono w komunikacie Departamentu Stanu USA.

Amerykanie zaznaczają, że reforma wymiaru sprawiedliwości powinna być przeprowadzona "zgodnie z polską konstytucją i z poszanowaniem niezależności sądownictwa i podziału władz".

Półtora tygodnia temu amerykański Departament zajął stanowisko ws. kary nałożonej na TVN24. "Ta decyzja wydaje się podważać wolność mediów w demokratycznej Polsce, naszym bliskim sojuszniku" - napisała rzeczniczka Departamentu.

Prezydent: podpiszę ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa

Amerykanie byli "zaniepokojeni" sytuacją, w której karę otrzymuje prywatna stacja telewizyjna za "domniemane stronnicze relacjonowanie demonstracji w Parlamencie".

Źródło: tvn24.pl

d24mhn9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24mhn9
Więcej tematów