Trwa ładowanie...
usa

Departament Stanu USA cofa zakaz wjazdu dla obywateli siedmiu krajów

Jest zwrot w sprawie wjazdu do Stanów Zjednoczonych osób objętych kontrowersyjnym dekretem prezydenta Donalda Trumpa.

Share
Departament Stanu USA cofa zakaz wjazdu dla obywateli siedmiu krajów
Źródło: AFP
d19u5s3

Departament Stanu USA poinformował o zawieszeniu tymczasowego zakazu wjazdu dla obywateli siedmiu krajów, które zamieszkują głównie muzułmanie. Stało się to w konsekwencji nakazu, który wydał sędzia federalny w Seattle w stanie Waszyngton. Prezydent Trump już zapowiedział możliwie najszybsze uchylenie decyzji sędziego.

Rzeczniczka ministerstwa bezpieczeństwa narodowego zapowiedziała, że kontrole podróżnych zostaną przywrócone zgodnie ze standardowymi procedurami.

d19u5s3

Dekret niezgody

Przypomnijmy, że po podpisaniu dekretu na Donalda Trumpa spadła fala krytyki, zarówno ze strony jego przeciwników w kraju, jak i zagranicznych polityków. Decyzję prezydenta USA negatywnie ocenili też eksperci prawa. Na ulicach amerykańskich miast doszło do licznych manifestacji. Tymczasem Trump tłumaczył, że wywiązał się ze swojej obietnicy wyborczej. Według pierwotnych planów zakaz miał dotyczyć wszystkich mieszkańców krajów muzułmańskich, jednak prezydent USA zawęził je do siedmiu krajów mających stanowić największe zagrożenie terrorystyczne. Chodzi o przybyszów z Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii i Jemenu.

d19u5s3

Podziel się opinią

Share
d19u5s3
d19u5s3
Więcej tematów