Trwa ładowanie...
d2v93zs

Debrzno. Makabryczna zbrodnia. 19 lat ukrywał ciało żony. Zapadł wyrok

Debrzno (woj. pomorskie). Zapadł wyrok ws. makabrycznej zbrodni z 1998 roku. Daniel M. przez 19 lat trzymał ciało swojej żony pod posadzką w piwnicy. Wcześniej zamordował Angelikę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Debrzno. Daniel M. zabił żonę i 19 lat ukrywał jej ciało. Usłyszał wyrok
Debrzno. Daniel M. zabił żonę i 19 lat ukrywał jej ciało. Usłyszał wyrok (PAP, Fot: PAP/Adam Warżawa, Adam War¿awa)
d2v93zs

Debrzno - to tu w 1998 roku doszło do makabrycznej zbrodni. Daniel M. zabił żonę kablem elektrycznym, a następnie zakopał jej zwłoki pod posadzką w piwnicy, znajdującej się pod domem, w którym małżeństwo mieszkało.

Debrzno. Daniel M. skazany za zabójstwo żony

W środę 30 września zapadł wyrok. Sąd Apelacyjny w Gdańsku skazał Daniela M. za zbrodnię sprzed lat. Za zabójstwo w Debrznie mężczyzna odsiedzi 25 lat.

d2v93zs

Jak informuje portal tvn24.pl, na poczet wymierzonej kary mężczyźnie zaliczono okres, w którym odbywał on tymczasowy areszt. Chodzi o czas od kwietnia 2017 roku do września 2020 roku.

Ostre słowa o prześladowaniu osób LGBT. "Jest margines ludzi, którzy leją swoje żony"

Debrzno. Daniel M. 19 lat ukrywał ciało żony

Daniel M. nigdy nie przyznał się do zabójstwa żony. Jak twierdził, kobieta zostawiła go w Debrznie wraz z roczną córką, a sama wyjechała za granicę. Tym zeznaniom wiary nie dali jednak śledczy.

d2v93zs

Pierwszy wyrok zapadł 2 października 2019 roku. Daniel M. został skazany na 15 lat więzienia za morderstwo, a także na kolejne dwa za wyłudzenie blisko 15 tysięcy złotych alimentów na córkę. Apelacja, w której obrona domagała się uniewinnienia, skończyła się zaostrzeniem wyroku.

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku jest prawomocny. Mężczyzna może ubiegać się teraz o jego kasację do Sądu Najwyższego.

Debrzno. Daniel M. i makabryczna zbrodnia. Ciało schował w piwnicy

Do makabrycznej zbrodni doszło w 1998 roku w Debrznie. Według informacji śledczych Daniel M. musiał już wcześniej zaplanować morderstwo żony Angeliki.

d2v93zs

Gdy kobieta wróciła do domu po pracy, została uduszona przygotowanym wcześniej kablem elektrycznym. Daniel M. ciało schował, a do domu zaprosił znajomych, którzy mieli dać mu alibi.

Ci wrócili do domu z przekonaniem, że kobieta przebywa u rodziny w Pile. Tymczasem Daniel M. włożył zwłoki żony do torby podróżnej, umieścił ją w studni, która znajdowała się w piwnicy, a po krótkim czasie zakrył wejście betonową wylewką. Kilka dni później zgłosił zaginięcie kobiety wraz z wnioskiem o rozwód, który ostatecznie został mu przyznany.

Debrzno. Daniel M. z wyrokiem. Sprawę rozgryzło tzw. Archiwum X

Sprawa nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie funkcjonariusze z tzw. Archiwum X. To oni wraz z policją kryminalną z Gdańska w 2017 roku wszczęli śledztwo dotyczące sprawy sprzed lat.

W krótkim czasie znaleźli w piwnicy domu worek ze szczątkami kobiety. Daniel M. został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzut zabójstwa żony.

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2v93zs

Podziel się opinią

Share
d2v93zs
d2v93zs
Więcej tematów