Trwa ładowanie...

Dębiec odcięty od tramwajów - MPK remontuje perony

Od 13 do 26 czerwca na pętlę na poznańskim Dębcu nie będą dojeżdżać tramwaje. MPK przeprowadzi w tym czasie remont peronów, dzięki czemu osobom starszym i niepełnosprawnym łatwiej będzie się wsiadać do pojazdów.

Share
Dębiec odcięty od tramwajów - MPK remontuje perony
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d3cmqbe

Remont rozpocznie się w sobotę, 13 czerwca. Przeprowadzenie prac to pomysł Rady Osiedla Zielony Dębic, która na ten cel przeznaczyła 340 tys. zł.

Przebudowa peronów będzie polegała na podniesieniu platform przystankowych na wysokość 22 cm ponad główkę szyny tak, aby dostosować przystanki do obsługi osób starszych, niepełnosprawnych, a także pasażerów, którzy podróżują z dziećmi w wózkach. To o tyle istotne, że w tym rejonie miasta dominują pojazdy wysokopodłogowe.

d3cmqbe

- Po modernizacji peron dla wysiadających będzie miał długość 32 metry i będzie wyposażony w błotochrony. Peron dla wsiadających będzie miał 45 metrów długości. To będą już przystanki przystające do właściwych standardów. Przy okazji, na całej długości obu peronów wymienimy nawierzchnię torową – wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Remont wykorzysta także Zarząd Dróg Miejskich, który przy okazji wyremontuje chodniki prowadzące do peronów na pętli i wokół znajdujących się tu budynków.

Prace potrwają dwa tygodnie i oznaczają konieczność zamknięcia pętli tramwajowej na Dębcu. Od 13 do 26 czerwca wszystkie kursujące tu tramwaje (linie nr 9, 10 i 27) będą miały skrócone trasy do ul. Pamiątkowej, gdzie pasażerowie będą musieli się przesiąść na autobusy komunikacji zastępczej kursujących jako linia T9.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3cmqbe

Podziel się opinią

Share
d3cmqbe
d3cmqbe
Więcej tematów