Trwa ładowanie...
dsa64x2

Debata w TVN - jak kandydatów ocenili użytkownicy Twittera?

34 proc. użytkowników Twittera negatywnie oceniło podczas debaty TVN Bronisława Komorowskiego, 15,44 proc. natomiast Andrzeja Dudę. Prezydent miał jednak przewagę w tweetach pozytywnych - dobrze napisało o nim ponad dwa procent więcej użytkowników niż o kandydacie PiS - wynika z analizy przeprowadzonej dla Wirtualnej Polski przez firmę SentiOne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bronisław Komorowski i Andrzej Duda spotkali się w drugiej telewizyjnej debacie przed II turą wyborów prezydenckich
Bronisław Komorowski i Andrzej Duda spotkali się w drugiej telewizyjnej debacie przed II turą wyborów prezydenckich (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
dsa64x2

W czasie trwania debaty kandydatów na prezydenta w TVN na Twitterze pojawiło się 4713 opinii pod adresem Andrzeja Dudy. 15,55 proc. z nich było negatywnych, 12,05 proc. - pozytywnych. Resztę stanowiły komentarze neutralne.

W przypadku Bronisława Komorowskiego wszystkich tweetów na jego temat było 4380. W tym 34,66 proc. wpisów negatywnych i 14,38 proc. pozytywnych.

Podczas pierwszej debaty kandydatów w TVP - według SentiOne - 25% użytkowników Twittera negatywnie oceniło Andrzeja Dudę, 49% natomiast Bronisława Komorowskiego.

dsa64x2

Czwartkowa debata kandydatów na prezydenta - Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego - była ostatnią przed niedzielnymi wyborami. Pytania podzielone były na trzy bloki tematyczne zadawali znani dziennikarze stacji. O zagadnienia z obszaru polityki pytała Monika Olejnik, o gospodarkę i sprawy społeczne Bogdan Rymanowski, zaś o politykę zagraniczną - Justyna Pochanke.

Dziennikarze zadali kandydatom po cztery te same pytania, a na koniec każdego bloku tematycznego kandydaci zadawali sobie wzajemnie po jednym pytaniu. Podsumowaniem debaty były dwuminutowe oświadczenia - apel do wyborców - obu kandydatów.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 maja.

Zobacz także wideo: Duda szydzi z Komorowskiego: czekoladowy orzeł, kotylionik i balonik

dsa64x2

Podziel się opinią

Share
dsa64x2
dsa64x2
Więcej tematów