Trwa ładowanie...
d17tfc5

Debata w Sejmie nad wnioskiem o odwołanie Anny Zalewskiej. Oto, co powiedział premier

- Pani minister Annie Zalewskiej tak naprawdę należy się medal za to, co zrobiła - oświadczył Mateusz Morawiecki w sejmowej debacie nad wnioskiem o odwołanie szefowej MEN. Padły też słowa o "wściekliźnie", która ogarnia przeciwników PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki mówił, że reforma gimnazjów jest czymś "szalenie potrzebnym"
Mateusz Morawiecki mówił, że reforma gimnazjów jest czymś "szalenie potrzebnym" (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d17tfc5

To drugi wniosek PO o odwołanie Zalewskiej ze stanowiska. Pierwszy, Sejm odrzucił w listopadzie 2016 r. W jego uzasadnieniu wskazano m.in, że szefowa MEN, reformując edukację, wprowadziła do szkół chaos, skróciła o rok edukację ogólną, obciążyła uczniów klasy VII i VIII nadmiernym i niemożliwym do zrealizowania materiałem, w efekcie czego są zestresowani i przemęczeni, a także, że doprowadziła do przepełnienia szkół podstawowych.

Innego zdania jest premier Mateusz Morawiecki. Podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o odwołanie minister mówił, że "reforma gimnazjów, którą zrobiła Anna Zalewska, jest czymś szalenie potrzebnym, ku usprawnieniu całego szkolnictwa". - Pani minister Annie Zalewskiej tak naprawdę należy się medal za to, co zrobiła - oświadczył Morawiecki.

Premier wyraził też wdzięczność wobec Zalewskiej m.in. za to, że "przywróciła lekcje historii" w szkołach. Mówił, że za czasów rządów poprzedników "nauka historii de facto kończyła się na pierwszej klasie liceum", a uczniowie "więcej uczyli się o piramidach egipskich i legionach rzymskich, niż o czasach współczesnych czy II wojnie światowej". - Może wam chodziło o to, żeby uczniowie doszli najwyżej do okresu Targowicy i dalej już nie szli ze swoją edukacją? - pytał zwracając się do posłów PO i PSL.

- Wasza polityka wyprzedaży majątku narodowego, sreber naszych narodowych, przedsiębiorstw różnych. My repolonizujemy, odkupujemy te przedsiębiorstwa do domeny państwa polskiego. Wasza polityka folgowania i przyzwalania na gigantyczne, największe w historii Polski wycieki podatków w ramach podatku VAT. Mam tutaj taką wiadomość dla państwa. Otóż bardzo dobra wiadomość dla polskiego społeczeństwa - otóż po wrześniu, w wyniku kolejnych działań uszczelniających, to ta wścieklizna, która ogarnia naszych przeciwników teraz, trafiło do budżetu 15 mld zł - w jednym tylko miesiącu - z tytułu podatku VAT - mówił szef rządu.

d17tfc5

Źródło: polskieradio.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Afera z nagraniami Morawieckiego. Marek Jakubiak: to jest wtopa

d17tfc5

Podziel się opinią

Share

d17tfc5

d17tfc5
Więcej tematów