Trwa ładowanie...
d1mhlyg

Debata prezydencka 2020. Kto wygrał? W Google zdecydowany lider

Za nami nietypowa debata prezydencka. Kandydaci, zamiast zmierzyć się w bezpośrednim starciu, zorganizowali dwa oddzielne spotkania, podczas których odpowiadali na pytania. Kto wygrał tę debatę? Google Trends wskazuje, że jej zwycięzcą może być Rafał Trzaskowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Debata prezydencka 2020. Kto wygrał?
Debata prezydencka 2020. Kto wygrał? (PAP)
d1mhlyg

Google Trends to narzędzie, które wskazuje, jakie było zainteresowanie daną frazą w określonym czasie w skali punktowej. Innymi słowy, pokazuje, czego szukali użytkownicy w Google w konkretnych godzinach lub dniach.

6 lipca dużym zainteresowaniem cieszyły się frazy "debata prezydencka" i "debata TVP", jednak to nie one były najczęściej wpisywane w Google.

Debata prezydencka 2020. Kto wygrał? "Trzaskowski" z ogromną przewagą

Gdyby to zainteresowanie poszczególnymi frazami decydowało o tym, kto wygrał debatę prezydencką, to jej zdecydowanym zwycięzcą byłby Rafał Trzaskowski. Szczyt zainteresowania frazą "Trzaskowski" miał miejsce około godziny 21, jednak wysokie zainteresowanie utrzymywało się do ok. 23:30.

d1mhlyg

Zainteresowanie frazą "Duda" rosło stopniowo, a szczyt osiągnęło ok. godziny 22, po czym zaczęło równomiernie spadać. Od północy stopień zainteresowania nazwiskami obu kandydatów był na prawie identycznym poziomie.

  Google Trends
(Google Trends)

Powyższy wykres przedstawia stopień zainteresowania frazami "debata prezydencka" (kolor niebieski), "Trzaskowski" (kolor czerwony) i "Duda" (kolor żółty) w skali punktowej (0-100). Z tego zestawienia widać, że zainteresowanie Rafałem Trzaskowskim w poniedziałkowy wieczór było znacznie wyższe niż Andrzejem Dudą.

O godzinie 21:04 "Trzaskowski" osiągnął szczyt zainteresowania (100 punktów). W tym czasie wynik frazy "Duda" to zaledwie 34 punkty. Nawet w momencie największego zainteresowania "Duda" przegrywał z "Trzaskowskim" liczbą 8 punktów.

  Google Trends
(Google Trends)

Porównując zainteresowanie frazami "Rafał Trzaskowski" (kolor niebieski) i "Andrzej Duda" (kolor czerwony) w ostatnich 24-godzinach widzimy, że średnia zapytań dla obu fraz (wykres słupkowy po lewej stronie) jest identyczna i wynosi 24. Jednak patrząc na czas trwania obu debat, Trzaskowski zdaje się mieć przewagę nad Dudą.

d1mhlyg

Zobacz też: Szarpanina Sławomira Nitrasa z Sebastianem Kaletą. "Wiceminister próbował przerwać konferencję"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mhlyg

Podziel się opinią

Share
d1mhlyg
d1mhlyg
Więcej tematów