Trwa ładowanie...
25-10-2014 21:20

Dariusz Rosati: to są ludzie, którzy wiedzą jak rządzić

PO ma znakomitą drużynę; ci ludzie wiedzą jak rządzić i mają imponujące dokonania - powiedział eurodeputowany Dariusz Rosati podczas konwencji zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej w Szczecinie.

Share
Dariusz Rosati: to są ludzie, którzy wiedzą jak rządzićŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d4ctmi1

- My wszyscy zdecydujemy o tym, kto będzie rządzić w regionie, kto będzie rządzić w Polsce, kto będzie decydować o naszych sprawach na poziomie województwa, gminy, miasta - mówił Rosati do kilkuset osób biorących udział w spotkaniu

Przypomniał, że rządzący w Zachodniopomorskiem przez ostatnie cztery lata działacze PO mają ogromne dokonania.

- Platforma ma znakomitą drużynę. To są ludzie, którzy wiedzą jak rządzić. Są w stanie w sposób odpowiedzialny zajmować się sprawami, o których decyduje samorząd terytorialny - dodał.

d4ctmi1

Osiągnięcia partii przypomniał jej regionalny szef, wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski. To wyremontowane drogi, zmniejszenie bezrobocia, zmodernizowane szpitale - wyliczał. "Udało się zbudować fundament pod dobry rozwój na przyszłość" - zaznaczył. Jego zdaniem partia wystawiła w regionie około tysiąca kandydatów dobrze przygotowanych do różnych szczebli samorządu. Znaczna część z nich stanie się radnymi - wyraził przekonanie.

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz przedstawił hasło wyborcze partii: "Pomorze Zachodnie - Cała naprzód". Naszym celem jest, by Pomorze Zachodnie stało się dynamicznie rozwijającym się regionem - powiedział.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zwracając się do zebranych zaznaczył, że stają oni do najważniejszych wyborów. To wielka odpowiedzialność sprawować władzę w gminie, wiosce, miasteczku, bo "każdego dnia wyborcy, będą was rozliczać z tego, co im obiecaliście" - zaznaczył.

Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów na prezydentów miast oraz na radnych sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

d4ctmi1

Podpisano też porozumienie "Łączy nas Pomorze Zachodnie" między przedstawicielami Platformy Obywatelskiej a bezpartyjnymi samorządowcami z 30 gmin regionu. Sygnatariusze dokumentu zadeklarowali współpracę na rzecz rozwoju województwa.

Obecnie w 30-osobowym sejmiku województwa zachodniopomorskiego koalicję rządzącą tworzą PO i PSL, które dysponują odpowiednio 16 mandatami i czterema mandatami. PiS ma czterech radnych. Solidarna Polska jednego radnego, a SLD - sześciu.

Wybory w 2010 r. do zachodniopomorskiego sejmiku wygrała PO, która uzyskała 16 mandatów (40,80 proc. poparcia). Drugie miejsce zajęło PiS z 5 mandatami (18,67 proc. poparcia), SLD zdobyło sześć mandatów (18,52proc.), a PSL trzy mandaty (12,96 proc.).

d4ctmi1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ctmi1
d4ctmi1
Więcej tematów