Trwa ładowanie...

Dariusz Matecki pozywa Tomasza Lisa i posłów PO

Szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Matecki złożył pozwy przeciwko posłom PO Robertowi Kropiwnickiemu i Arkadiuszowi Myrsze. Złożył także akty oskarżenia wobec Jana Śpiewaka, Tomasza Lisa, Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych i Piotra Kupsia.

Share
Dariusz Matecki pozywa Tomasza Lisa i posłów PO
Źródło: East News
d1r5gjj

Jak powiedział dziennikarzom Matecki, pozew dotyczący posłów PO dotyczy ich wypowiedzi z 1 kwietnia tego roku. Podczas konferencji prasowej Kropiwnicki i Myrcha mieli zarzucać radnemu PiS tworzenie "hejterskich treści na portalu Newsweb.pl", "korzystanie z ochrony Prokuratora Generalnego" oraz że "za pieniądze Ministerstwa Sprawiedliwości wprowadzał do internetu treści fałszywe, treści siejące nienawiść, agresję, nawołujące wprost do nienawiści".

Radny PiS zapewnia, że nigdy nie współpracował z portalem newsweb.pl, a w Ministerstwie Sprawiedliwości odpowiadał jedynie za obsługę mediów społecznościowych. - Sugerowanie, że za pieniądze Ministerstwa Sprawiedliwości publikowałem treści fałszywe czy siejące agresję, jest kłamstwem i narusza to moje dobre imię - podkreślił.

d1r5gjj

Akt oskarżenia ws. Tomasza Lisa dotyczy jego wpisu z 8 sierpnia 2018 roku. - Przywołując artykuł o mojej osobie, opatrzony moim zdjęciem i tytułem: "Dariusz Matecki. Kim jest człowiek, który chodzi krok za Patrykiem Jakim?", napisał w kontekście mojej osoby: "naziol" - tłumaczył polityk PiS.

ZOBACZ TEŻ: Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego o akcji WP: Pełen podziw

Jan Śpiewak odpowie natomiast za nazwanie Mateckiego "brunatnym pomocnikiem Patryka Jakiego". Z kolei Piotr Kupś używał wobec działacza sformułowań takich jak: "faszysta", "damski bokser", "faszystowska pała", "antysemita", czy "pedo aktywista". Ośrodek Monitorowania Rasizmu i Zachowań Ksenofobicznych określił Mateckiego mianem "rasisty", "ksenofoba" i "homofoba" "podżegającego do popełnienia przestępstwa.

d1r5gjj

Źródło: niezalezna.pl

Kompromitacja Pawła Kukiza. Publicyści wieszczą koniec jego kariery

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1r5gjj

Podziel się opinią

Share
d1r5gjj
d1r5gjj
Więcej tematów