Trwa ładowanie...

Dariusz Joński: Donald Tusk poza sejmem większości by nie miał

- W tej sali jeszcze premier Donald Tusk wygrywa, ale gdyby zrobić wybory poza tym budynkiem, to już nie miałby większości - tak rzecznik SLD Dariusz Joński skomentował wynik głosowania nad wotum zaufania dla rządu.

Share
Dariusz Joński: Donald Tusk poza sejmem większości by nie miał
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d1uyr3w

- Spodziewaliśmy się, że taki wynik może być, bo arytmetyka sejmowa nie zmieniła się od dwóch lat - mówił Joński. Zapowiedział, że SLD zrobi wszystko, by mimo wszystko wyjaśnić sprawę podsłuchów.

- Dzisiaj złożyliśmy wniosek do prokuratury, aby sprawdziła, czy przestępstwa nie popełnił minister spraw wewnętrznych, jutro składamy dwa kolejne wnioski do NIK, zbiera się też z naszej inicjatywy Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka - poinformował rzecznik SLD.

- Będziemy również robili wszystko, by zdymisjonować dwóch ministrów: ministra Sienkiewicza i ministra Sikorskiego, prosząc o głosy całej opozycji - dodał.

d1uyr3w

Według Jońskiego SLD nie dołączy się jednak do wniosku PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Tuska. - Najpierw trzeba zebrać większość, by przegłosować taki wniosek. By po raz kolejny Jarosław Kaczyński nie wyszedł z tabletem i nie pokazywał nam kolejnego kandydata na premiera technicznego, bo cała Polska będzie się z tego śmiała - mówił Joński. - To musi być projekt poważny, a nie teatr - dodał.

Sejm udzielił w środę wieczorem wotum zaufania rządowi Donalda Tuska. Rząd poparło 237 posłów, przeciw wyrażeniu wotum zaufania opowiedziało się 203, nikt nie wstrzymał się od głosu.

d1uyr3w

Podziel się opinią

Share
d1uyr3w
d1uyr3w
Więcej tematów