Trwa ładowanie...

Daniel Obajtek premierem? Prezes Orlenu odniósł się do plotek

Wywiad prezesa PiS wywołał spekulacje na temat zmiany premiera. Czy Jarosław Kaczyński widzi w tej roli prezesa Orlenu? - Nigdy na temat premierowania z panem Jarosławem nie rozmawiałem - powiedział w sobotę Daniel Obajtek. Szef paliwowej spółki komentował także przejęcie grupy medialnej Polska Press.
Share
Daniel Obajtek (prezes Orlenu) oraz premier Mateusz Morawiecki
Daniel Obajtek (prezes Orlenu) oraz premier Mateusz MorawieckiŹródło: East News, Fot: PETRAS MALUKAS
d4kxqyc

"Człowiek wolności" tygodnika "Sieci", "Człowiek Roku" tygodnika Wprost - z takimi nagrodami w nowy rok wszedł prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Pod wrażeniem szefa największej spółki skarbu państwa jest prezes PiS. "On ma ogromne możliwości, niezwykłą determinację i to coś takiego, co daje pan Bóg, a co trudno zdefiniować. Tę aurę, którą wokół siebie tworzy, która pozwala mu ludzi mobilizować, jednoczyć wokół jakiegoś celu" - mówił w ostatnim wywiadzie Jarosław Kaczyński.

Rozmowa lidera Zjednoczonej Prawicy z wpolsce.pl podgrzała plotki, że szykowana jest zmiana premiera. I to właśnie Obajtek może zostać nowym Prezesem Rady Ministrów. - Pan premier Jarosław Kaczyński w wywiadzie wyraźnie mówi o biznesie, dużym biznesie. Nigdy na temat premierowania z panem premierem Jarosławem nie rozmawiałem (...) - komentował w sobotę w RMF Daniel Obajtek.

d4kxqyc

Były wójt Pcimia oświadczył też, że "z premierem Mateuszem Morawieckim nie mają żadnej atmosfery skłócenia (...) i nie dadzą się rozgrywać w tym zakresie". - Nie chcę być nominowany na wszystkie stanowiska, w biznesie musi być zachowana ciągłość - dodał.

Wyrok TK w sprawie aborcji. Joanna Scheuring-Wielgus ostro o Julii Przyłębskiej

Daniel Obajtek zbuduje telewizję? "Taka decyzja musi być poparta rozsądkiem"

Prezes Orlenu był pytany w sobotnim wywiadzie w RMF także o niedawny zakup Polski Press (wielkiej grupy wydawniczej skupiającej prasę regionalną), której nabycie od niemieckiego właściciela wywołało duże poruszenie w mediach. Natychmiast pojawiły się głosy, że taki ruch paliwowego giganta wpłynie na wolność mediów w Polsce.

d4kxqyc

- Chcemy być i jesteśmy Europejczykami. Chcemy budować dużą gospodarkę, a w niej duży biznes się przeplata. Opozycja ma urojenia, każdą decyzje, włącznie z zakupem przez nas grupy Polska Press, wiążą z politykierstwem - odniósł się Obajtek.

Podczas rozmowy z rozgłośnią menadżer komentował także rozwój sektora prasowego w jego firmie.

- Media są do tego także, aby docierać do uwarunkowań klienta i szyć portfel usług pod danego odbiorcę (...). Obecnie nie mamy pomysłu na to, aby zbudować dużą telewizję, jednak spółki zależne mają prawo się rozwijać. Naprawdę, ja nie słyszałem żadnych planów na temat budowania przez nas telewizji, takich planów mojej głowie nie ma. Zawsze taka decyzja musi być poparta rozsądkiem i biznesem - ocenił Daniel Obajtek.

Jednocześnie prezes Orlenu zapewniał, że media skupione w grupie Polska Press, którą przejął naftowy gigant, będą mogły publikować informacje nieprzychylne rządowi.

- Oczywiście, że (redakcja i dziennikarze) ujawnią takie doniesienia. Jeśli jest się w polityce, to trzeba być odpornym na krytykę, zawsze można być ocenionym - zadeklarował Daniel Obajtek.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kxqyc

Podziel się opinią

Share
d4kxqyc
d4kxqyc
Więcej tematów