Trwa ładowanie...
d4wzyxz
IAR

Dania i Norwegia wyślą wojska do Europy Wschodniej

• Dania i Norwegia wyślą swoje wojska do Europy Środkowo-Wschodniej
• Będzie to możliwe w ramach wzmacniania bezpieczeństwa NATO
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dania i Norwegia wyślą wojska do Europy Wschodniej
(AFP, Fot: NICHOLAS KAMM)
d4wzyxz

Poinformował o tym prezydent Barack Obama po spotkaniu z przywódcami pięciu państw nordyckich. Barack Obama przyjął w Waszyngtonie przywódców Danii, Szwecji, Islandii, Norwegii i Finlandii. Podczas spotkania dziękował im za wkład w bezpieczeństwo i stabilizację w Europie.

- Gdy zbliżamy się do szczytu NATO w Warszawie z zadowoleniem informuję, że Dania i Norwegia dołączą do Stanów Zjednoczonych i wezmą udział w operacji zwiększenia obecności wojskowej w Europie - mówił Barack Obama.

Prezydent USA i przywódcy krajów nordyckich wyraził wspólne zaniepokojenie agresywnymi działaniami Rosji w rejonie Bałtyku. - Zgodziliśmy się też, że konieczne jest dalsze wsparcie Ukrainy oraz utrzymanie sankcji wobec Rosji do czasu rozwiązania problemu i pełnej realizacji porozumień z Mińska - dodał amerykański prezydent.

We wspólnym komunikacie wydanym po spotkaniu w Białym Domu przywódcy Danii, Szwecji, Islandii, Norwegii i Finlandii zadeklarowali dalszą bliską współpracę ze Stanami Zjednoczonymi w kwestii bezpieczeństwa Europy.

d4wzyxz

Podziel się opinią

Share

d4wzyxz

d4wzyxz
Więcej tematów