Trwa ładowanie...
policja
29-12-2016 10:09

Dane klienta we wzorze umowy od Orange? "Zajmujemy się sprawą"

Użytkownik Wykopu twierdzi, że wzór umowy, który otrzymał od Orange, zawierał dane innego klienta. Zostały zakryte w sposób łatwy do odzyskania. Firma zapewnia, że sprawa jest jej znana i trwa wyjaśnianie szczegółów.

Share
Dane klienta we wzorze umowy od Orange? "Zajmujemy się sprawą"Źródło: Wikimedia
dswoax4

"Oto jak Orange Polska S.A. dba o ochronę naszych danych osobowych" - zaczął swój wpis internauta. Dalej wyjaśnia: "Złożyłem 17.12.2016 zamówienie na nju mobile z przeniesieniem numeru. Dostałem na maila od nju (Orange) informacje o zamówieniu wraz załącznikami w postaci regulaminów oraz wzoru umowy jaka zostanie wysłana kurierem. Jak dotąd niby wszystko ok."

"Parę dni później otwieram ten wzór umowy po czym widzę, że pola jak np seria i nr dowodu osobistego mają przerwaną linię (obwódkę)."

Dociekliwy użytkownik Wykopu postanowił sprawdzić skąd wzięły się przerwy. "Z ciekawości odpalam edytor PDF i patrzę o co chodzi - okazało się, że ktoś zakrył czyjeś dane osobowe białymi polami w PDF, a nju to rozsyła klientom jako wzór umowy! Umowa, którą do mnie przysłali jest datowana na 01.12.2016, więc sprzed 2 i pół tygodnia od mojego zamówienia!"

O wyciek danych firmę Orange klienci pytają już na profilu na Facebooku. "Sprawa jest nam znana. Zajmujemy się już jej wyjaśnieniem" - informują przedstawiciele Orange.

(zachowano pisownię oryginalną)

oprac. Patryk Skrzat

dswoax4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dswoax4
dswoax4
Więcej tematów