Trwa ładowanie...
05-12-2014 10:56

Dalsze utrudnienia na ul. Nowowiejskiej. Od soboty wyłączony z ruchu kolejny odcinek

Z piątku na sobotę zostanie zamknięty kolejny odcinek przebudowywanej ul. Nowowiejskiej we Wrocławiu. Tym razem droga będzie wyłączona z ruchu aż do ul. Piastowskiej.

Share
Dalsze utrudnienia na ul. Nowowiejskiej. Od soboty wyłączony z ruchu kolejny odcinekŹródło: WP.PL, fot: Michał Dzierżak
d2kt6hc

W końcu czerwca 2014 r. rozpoczęła się przebudowa ul. Nowowiejskiej we Wrocławiu. Zamknięty został wówczas odcinek drogi między ul. Wyszyńskiego a Prusa. Wprowadzono stosowne objazdy, a tramwaje linii 0 i 1 skierowano przez ul. Jedności Narodowej i Sienkiewicza. Równolegle remontowana była także ul. Wyszyńskiego od skrzyżowania z Nowowiejską do skrzyżowania z Mosbacha, przy której prace zakończono w październiku.

Wrocławskie Inwestycja poinformowały, że w nocy z piątku na sobotę (z 5 na 6 grudnia) zostanie wyłączony kolejny odcinek Nowowiejskiej, od skrzyżowania z Prusa do Piastowskiej, łącznie ze skrzyżowaniami. Nie oznacza to jednak, że otwarty zostanie dotychczas remontowany fragment między Wyszyńskiego a Prusa.

- Pierwszy etap prac przy Nowowiejskiej jest już niemal na ukończeniu, jednak na razie trudno powiedzieć, kiedy oddany dla ruchu będzie odcinek między Wyszyńskiego a Prusa, jednak staramy się, by zrobić to jak najprędzej - mówi w rozmowie z WP Marek Szempliński, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

d2kt6hc

Wprowadzone objazdy będą prowadzić następującymi trasami - od strony pl. Grunwaldzkiego w kierunku skrzyżowania Nowowiejska/Jedności Narodowej ulicami: Sienkiewicza, Wyszyńskiego, Prusa prosto do Poniatowskiego lub w prawo w Żeromskiego do Nowowiejskiej. W przeciwnym kierunku będzie możliwość przejechania Nowowiejską, następnie Wyszyńskiego, do Sienkiewicza. Powyższymi objazdami kursować będzie również zastępczy autobus linii 700.

Utrudnienia w tym rejonie miasta nie skończą się prędko. - Zakończenie prac przy przebudowie Nowowiejskiej planowane jest na jesień 2015 r. - zapowiada Marek Szempliński z WI. Przebudowa obejmuje fragment ulicy między skrzyżowaniem z Wyszyńskiego a Piastowską. Warte 20 mln zł prace obejmują zmianę nawierzchni, wymianę torowiska, budowę ścieżki rowerowej oraz poprawę tzw. geometrii skrzyżowań.

d2kt6hc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kt6hc
d2kt6hc
Więcej tematów