Trwa ładowanie...

Dali im popalić. Akcja CBŚP na Podkarpaciu

Zatrzymani zostali trzej Ukraińcy, którzy mieli przemycać tytoń smakowy do Europy Zachodniej. W fabryczce, którą prowadzili, funkcjonariusze znaleźli 7,5 tony melasy tytoniowej do fajek wodnych o wartości 3,4 mln zł.

Share
Dali im popalić. Akcja CBŚP na Podkarpaciu
Źródło: Policja, fot: CBŚP
d4jnj5c

Akcja, którą przeprowadzili funkcjonariusze CBŚP, Służby Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej była ukoronowaniem większej, trwającej od dwóch lat operacji. Zaczęło się od tego, że policjanci zaczęli przechwytywać niewielkie, ale dość częste transporty z melasą tytoniową do fajek wodnych. Kontrabandę przejmowali na terenie województw lubelskiego i pomorskiego.

Z czasem ilość melasy rosła i wtedy funkcjonariusze zaczęli prowadzić działania na szerszą skalę. Opłaciło się, bo policjanci chełmskiego CBŚP i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wpadli na trop grupy, która produkowała tytoń smakowy. Fabryka znajdowała się w Jarosławiu (woj. podkarpackie). W grudniu policja przeprowadziła nalot, w wyniku którego zatrzymano trzech Ukraińców.

Zobacz również: Brawurowa akcja CBŚP w Tuszynie

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie postawiła im zatrzymanym zarzut produkcji wyrobów tytoniowych. Ukraińcy nie zostali w areszcie. Mają zakaz opuszczania kraju, dostali dozór i muszą wpłacić poręczenia majątkowe.

Źródło: TVP Info

d4jnj5c

Podziel się opinią

Share
d4jnj5c
d4jnj5c
Więcej tematów