Trwa ładowanie...
01-06-2016 12:35

Dalajlama w "FAZ": Niemcy nie mogą stać się krajem arabskim

• Dalajlama XIV w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung": ludzie, którym się dobrze powodzi, mają obowiązek pomagania uchodźcom
• Niemcy nie mogą stać się krajem arabskim - zastrzegł

Share
Dalajlama w "FAZ": Niemcy nie mogą stać się krajem arabskimŹródło: Agencja Gazeta, fot: Łukasz Giza
dp350e6

- Patrząc w twarze uchodźców, szczególnie w przypadku kobiet i dzieci, czujemy ich cierpienie. Człowiek, któremu powodzi się lepiej, ma obowiązek udzielić im pomocy - powiedział duchowy przywódca buddyzmu tybetańskiego. - Z drugiej strony jest ich zbyt wielu. Europa - na przykład Niemcy, nie mogą stać się krajem arabskim. Niemcy to Niemcy - zastrzegł.

Jak dodał, uchodźców jest tak wielu, że "w praktyce sytuacja jest trudna". - Patrząc z moralnego punktu widzenia, uchodźcy powinni zostać przyjęci tylko na określony czas. Celem powinno być to, by powrócili do swoich krajów i pomogli przy ich odbudowie - wyjaśnił dalajlama.

Zaapelował, by nie potępiać "całego świata islamskiego" tylko dlatego, że niewielkie grupy radykałów wzajemnie się zabijają. - Nie reprezentują oni całego islamu, ani wszystkich muzułmanów - podkreślił. - Miłość jest głównym przesłaniem każdej religii, także islamu. Złośliwych ludzi można spotkać też wśród buddystów, chrześcijan, żydów i hindusów - powiedział Dalajlama XIV.

dp350e6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp350e6
Więcej tematów