Trwa ładowanie...
d1ch4fk

Dąbrowa Górnicza walczy z upałami. Kurtyny i bezpłatne dystrybutory wody

Dąbrowskie wodociągi znalazły sposób na tropikalne upały, które panują w Zagłębiu – wystawiły kurtyny i dystrybutory wodne. Dzięki czemu, mieszkańcy mogą bezpłatnie ochłodzić się w czasie najwyższych temperatur.
Share
d1ch4fk

Dystrybutory i kurtyny wodne uruchamiane są w każdy ciepły dzień lata, kiedy temperatura powietrza przekroczy 20 stopni Celsjusza.

- Woda pochodzi bezpośrednio z wodociągów. To ta sama woda, która płynie w kranach mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Pochodzi w ponad 80 proc. z ujęć głębinowych z obszaru jurajskiego, bogatego w składniki mineralne, wśród nich wapń i magnez – mówi Andrzej Malinowski, prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

Dodatkowo, w przypadku dystrybutorów, mamy do wyboru gazowaną oraz niegazowaną.

d1ch4fk

- Darmową wodę można otrzymać na stoiskach Dąbrowskich Wodociągów zlokalizowanych przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych przy zbiorniku Pogoria 3 oraz w centrum miasta: na Placu Wolności przy Pałacu Kultury Zagłębia oraz przy wejściu do Parku Hallera - przekazało Wirtualnej Polsce Michał Raszka z biura prasowego Dąbrowskich Wodociągów.

Przy dwóch ostatnich lokalizacjach oraz na Placu Bema stoją także kurtyny wodne, swoim wyglądem przypominające bramę, do której możemy wejść po wodną dawkę orzeźwienia.

- Wybrane przez nas lokalizacje to miejsca tłumnie odwiedzane przez dąbrowian. Zarówno stoiska z dystrybutorami, jak i kurtyny wodne przydadzą się przy przystankach autobusowych, gdzie promienie słońca są szczególnie uciążliwe – tłumaczy dalej.

Jak przekonują eksperci, w czasie upałów dorośli powinni pić ok 2,5 litra wody dziennie.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1ch4fk

Podziel się opinią

Share
d1ch4fk
d1ch4fk
Więcej tematów