Trwa ładowanie...
d4489cp

Czy szef Komisji Europejskiej był w "formie" w Watykanie? Dwuznaczne zdjęcia

Podczas piątkowej audiencji liderów Unii Europejskiej u papieża Franciszka można było dostrzec pewną niezręczność w zachowaniu Jean-Claude Junckera. Na antenie TVP Info szef Komisji Europejskiej został pokazany w dwuznacznej pozycji - siedział bokiem, wyglądał jakby uciął sobie drzemkę. Jak było naprawdę?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy szef Komisji Europejskiej był w "formie" w Watykanie? Dwuznaczne zdjęcia
(Twitter)
d4489cp

Wiceszef publicystyki TVP Info Samuel Pereira zamieścił na Twitterze wpis, w którym Junkcer w trakcie wysłuchania Franciszka nie wygląda korzystnie. Podczas gdy wszyscy słuchają z uwagą przekazu papieża, ten wygląda, jakby drzemał.

Z innych ujęć Juncker nie wygląda już tak źle. Widać, że ustawienie krzeseł w Sala Regia było takie, że aby wysłuchać wystąpienia papieża Franciszka trzeba było usiąść bokiem. Szef Komisji Europejskiej nie był w tej pozie odosobniony. Jego opuszczona głowa i nienaturalne ułożenie rąk może wynikać z tego, że sprawdzał coś na telefonie. Na fotografii zamieszczonej przez Pereirę widać, jak na jednym zdjęciu zakrywa lewą dłoń drugą ręką, albo chowa ją za prawe kolano. Prawdopodobnie wszystko dlatego, żeby żaden fotograf nie przyłapał go na odczytywaniu wiadomości.

    PAP
(PAP, Fot: EPA/L'OSSERVATORE)
    PAP
(PAP, Fot: EPA/L'OSSERVATORE)

Junkcer od dłuższego czasu jest na celowniku prorządowych mediów oraz polityków PiS. W ostatnim czasie w sieci pojawiło się wiele insynuacji, że jego ekstrawaganckie zachowanie przed kamerami wynika z problemów alkoholowych. Pod koniec marca na Facebooku wpis na ten temat zamieściła też Krystyna Pawłowicz. Jej "wiersz" o pijaku Junckerze wywołał w sieci burzę negatywnych komentarzy.

   facebook
(facebook)
d4489cp

Podziel się opinią

Share
d4489cp
d4489cp
Więcej tematów