Czy prokurator generalny Andrzej Seremet boi się o swoje życie?
Czy prokuratorowi generalnemu Andrzejowi Seremetowi (53l.) grozi jakieś niebezpieczeństwo? Szef polskich prokuratorów ma opowiedzieć członkom Rady Bezpieczeństwa Narodowego wszystko, co wie na temat katastrofy smoleńskiej. - Jeśli dożyję do 19 grudnia, to postaram się w tym spotkaniu uczestniczyć - powiedział Seremet.
Niepokojące słowa prokuratora generalnego padły po zaproszeniu go przez prezydenta Bronisława Komorowskiego (60l.) na posiedzenie Rady, które ma być poświęcone wyjaśnianiu okoliczności katastrofy smoleńskiej i ostatnim doniesieniom o wykryciu śladów trotylu na wraku tupolewa. Czy prokurator Seremet boi się o swoje życie? Czy też nie jest pewien, czy do 19 grudnia dotrwa na stanowisku? Według jego rzecznika, słowa szefa prokuratury były jedynie „luźną uwagą”.
– Była to luźno rzucona uwaga. Nie należy się tutaj doszukiwać żadnych podtekstów – powiedział Faktowi prokurator Mateusz Martyniuk. Ale ministerstwo spraw wewnętrznych jest gotowe działać i chronić prokuratora, gdy tylko złoży on taki wniosek.
– Zawsze kiedy do ministerstwa wpływa informacja o zagrożeniu i odpowiedni wniosek, jest on analizowany i podejmowana jest decyzja. Wniosek taki od prokuratora generalnego nie wpłynął – mówi nam Małgorzata Woźniak, rzeczniczka MSW.
Prokurator Seremet przeżywa ostatnio ciężkie chwile. Jak wyszło na jaw, przed publikacją „Rzeczpospolitej” o trotylu spotkał się z redaktorem naczelnym tej gazety. Ponadto prokurator wciąż czeka na to, czy premier Donald Tusk (55l.) przyjmie jego roczne sprawozdanie. Nieprzyjęcie takiego sprawozdania oznacza rozpoczęcie procedury odwołania prokuratora generalnego. Szef rządu od dłuższego czasu zwleka z decyzją.
Polecamy wydanie internetowe Fakt.pl:
Narzeczony Wałęsówny skazany na więzienie