Trwa ładowanie...

Czy obietnice zawarte w expose Ewy Kopacz są realne do spełnienia? Ankieta WP.PL

Ponad 73 proc. internautów biorących udział w internetowej ankiecie Wirtualnej Polski uważa, że obietnice zawarte w expose Ewy Kopacz nie są realne do spełnienia. - To pokazuje duży brak zaufania w Polsce do polityków w ogóle, w szczególności zaś do składanych przez nich obietnic - komentuje wyniki sondy w rozmowie z WP.PL politolog dr Ryszard Kessler.

Share
Czy obietnice zawarte w expose Ewy Kopacz są realne do spełnienia? Ankieta WP.PLŹródło: WP.PL
d19nx9w

Aż 73,56 proc. użytkowników biorących udział w internetowej ankiecie WP.PL uważa, że obietnice zawarte w expose nowej premier Ewy Kopacz nie są realne do spełnienia. Przeciwnego zdania jest 18,69 proc. użytkowników, a 7,76 proc. deklaruje, że trudno im to ocenić.

d19nx9w

- Te wyniki pokazują brak zaufania w Polsce do polityków, w szczególności zaś składanych przez nich obietnic. Jako społeczeństwo przyzwyczailiśmy się, że nikt potem nie rozlicza polityka z jego exose. Dodatkowo trwa w Polsce okres przedwyborczy. To sprawia, że przywykliśmy już, że z różnych stron słyszymy rozmaite deklaracje i obietnice polityczne - mówi dr Kessler.

Politolog proszony m.in. o ocenę expose mówi, że spełniło ono swoje zadanie. - Jeżeli celem było pokazanie, że pani premier ma własny temperament polityczny to udało się go osiągnąć - mówi i dodaje: - Mam trochę poczucie, że Ewa Kopacz chciałaby być polską Angelą Merkel. Na początku niepewna, a potem twarda politycznie. I pierwszy krok w tym kierunku już za nią.

Internetowa ankieta WP.PL została przeprowadzona w dniach 2-3 października br. Wzięło w niej udział 6111 użytkowników.

W swoim expose Kopacz zawarła wiele wręcz rewolucyjnych zmian dla Polski i jej obywateli. Obietnice dotyczą wielu różnych sfer, m.in. społeczeństwa, rodziny, szkolnictwa, infrastruktury, górnictwa, zdrowia i podatków. Nowa premier chciałaby zagwarantować bezpieczeństwo obywatelom niemal na każdym szczeblu. Oto szczegóły:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d19nx9w

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19nx9w
d19nx9w
Więcej tematów